Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt jako z našeho dětství: Trocha retra, něco moderního, nábytek z řetězců i poklady z bleších trhů

Info ikona
Byt, který evokuje vzpomínky na dětství

V domě postaveném na přelomu minulého století najdeme byt, ve kterém je dokonalý koktejl dekorací a nábytku, který má jediný účel. Vytvořit tu pravou domácí atmosféru.

Terezie Benoni | 16. 01. 2024

Té napomáhá retro nábytek pořízený na bleších trzích, v bazarech a antikvariátech, podobně jakou kousky, které jsou dědictvím po předcích majitelů. Dvoupokojový byt má ideální dispozice, které zcela vyhovují jeho starším majitelům. „Milujeme probouzení v naší tiché ložnice, pak si jdeme uvařit kávu do kuchyně zalité sluncem a v teplých dnech si ji vypijeme na balkoně. Je tu úžasný klid,“ pochvalují si. V celém interiéru jsou dřevěné podlahy, který jsou natřené bílým lakem. Dveře a okna bylo sice potřeba nechat vyrobit nové, šikovný truhlář ale zůstal věrný jejich původní podobě.

Galerie: Dvoupokojový byt plný klasického nábytku
Mohlo by se vám líbit

Bílá nikdy neomrzí

Byt se může pyšnit stropy vysokými 3,2 metru. Právě této úctyhodné výšce, velikými okenním otvorům, světlým podlahám a bílé výmalbě vděčí interiér za to, že působí tak vzdušným a mnohem prostornějším dojmem. Když do bytu vstoupíte, ocitnete se ve světlé hale. Vydáte-li se vlevo, přivítá vás jednoduše řešená kuchyně, na jejímž konci se za prosklenými dveřmi skrývá útulný balkon orientovaný na jih. Kuchyně je v tmavém dekoru a obešla se bez horních skříněk, které nahrazují otevřené police. Našlo se místo i pro menší jídelní stolek, který se dá rozložit a jeho velikost se tak zdvojnásobí. Vedle kuchyně je příjemná ložnice. Na opačné straně bytu pak vejdete do obývacího pokoje, kde je kromě pohovky a klasického posezení také velký jídelní stůl. Několik zlatých a měděných detailů dodává interiéru elegantní šmrnc.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku