Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Byt, jehož synonymem je domácí atmosféra

Info ikona
Byt, jehož synonymem je domácí atmosféra

Dřevo, dřevo, a k tomu navíc spousta dřeva! Takto jednoduše se dá popsat interiér tohoto třípokojového bytu, jehož majitelé dávají přednost klasice a tradici.

Terezie Benoni | 31. 01. 2023

V bytové domě postaveném ve dvacátých letech 20. století navštívíme sedmdesátimetrový byt, jehož majitelé se zamilovali do dobových detailů, a tak místo toho, aby interiér zuřivě rekonstruovali, snažili se jich co možná nejvíc zachovat. Repasovali proto původní dřevěné podlahy, podařilo se zachránit některé ze dveří, v některých místech je odhalené zdivo a v kuchyni dokonce staletá zabudovaná potravinová skříň. V duchu tradičního skandinávského bydlení stěny v některých místech zdobí tapety, jinde dřevěné obklady, které prostor zútulňují. Ačkoli zde žije mladá rodina, rozhodli se pořídit nábytek ze starožitnictví, který doplnili současnými kousky.

Galerie: Třípokojový byt v klasickém stylu

Dispozice upravili

Původně byl obývací pokoj v menší místnosti, kterou je možné propojit s kuchyní. Manželé se ale rozhodli, že chtěli větší společný prostor, a tak obětovali velkou ložnici a přestěhovali se do menšího pokoje. Obývací pokoj je tak dostatečně prostorný, a kromě klasického posezení s pohovkou a křesílky, je zde jídelní stůl, který se dá rozložit a pohodlně zde usadit až osm osob. Menší jídelní stůl je také v kuchyni, odkud se dají zbylé židle přenést. Kuchyň je skutečně vkusná a byla před lety zrekonstruovaná. Novou linku v šedém dekoru doplňují nerezové úchyty. Poslední z místností je dětský pokoj, který na svou finální podobu ještě čeká. Vzhledem k nízkému věku dítěte je zařízený staršímu kusy nábytku, které časem rodina vymění za praktičtější.

Zdroj: www.alvhem.com

Zdroj článku