Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Přikoupili si kus půdy a vytvořili z malého bytu rodinné bydlení

Info ikona
Byt s luxusním podkrovím

Jak se rodina rozrůstala, byl čím dál větší oříšek, kam v atypickém bytě uložit sezónní věci a kam schovat hračky. Rodina se tak rozhodla přikoupit kousek místa v podkroví a rozšířit tak byt o dalších dvacet metrů a skvělou terasu na střeše.

Terezie Benoni | 14. 04. 2022

Sedmdesátimetrový byt najdeme ve starém secesním domě. Téměř čtyřmetrové stropy připomínají dobu vzniku. Ačkoli díky nim působí byt luxusním vzdušným dojmem, na samotné obytné metry byt tolik štědrý nebyl. Rodina se tedy rozhodla expandovat do podkroví a polepšit si o dalších dvacet metrů. V přízemí najdeme potřebné úložné prostory už ve vstupní hale. Původní veliké skříně slouží částečně jako komora. Už zde začíná jednotná podlahová krytina, kterou jsou parkety poskládané do tvaru rybí kosti. Z haly můžete vejít do stylové koupelny s bílými kachličkami vyspárovanými černě, jak je tomu typické pro byty zařízené ve skandinávském stylu.

Galerie: Byt s luxusním podkrovím
Mohlo by se vám líbit

Kuchyně je srdcem bytu

Tak jak tomu často bývá, i v tomto bytě je jeho srdcem kuchyně. Jedná se o velkorysý prostor zařízený v moderním skandinávském stylu. Kraluje tu černá barva, kombinovaná s bílou a dřevěnými detaily. Mosazné kování dodává černé lince luxusní šmrnc. Z kuchyně vede světle šedě natřené schodiště až do podkroví. V přízemí je hlavní ložnice a dětský pokoj. Protože je děťátko zatím malé, rozhodli se všichni spát v přízemí. Časem se bude účel jednotlivých místností ještě měnit. Když vejdeme do podkroví, přivítá nás útulný obývací pokoj, odkud vejdete na terasu. Kromě pracovního koutu je tu ještě jedna soukromá ložnice. Zatím slouží jako pokoj pro hosty, časem bude právě zde dětský pokoj. Díky šikovné přístavbě v nevyužívané půdě, která nebyla finančně příliš náročná, se rodina nemusela z oblíbeného místa stěhovat. 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Nestor Fastighetsmäkleri (nestorfastighetsmakleri.se, @nestorfastighethetsmakleri