Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Dokonalý byt pro mladou rodinu

Info ikona
Pětipokojový rodinný byt

Tento byt nám svou nadčasovou elegancí, vytříbeným vkusem a dokonalou atmosférou, vyrazil dech. Pětipokojový byt dokonale nahradí život v rodinném domě.

Terezie Benoni | 14. 06. 2023

Pětipokojový byt nedaleko centra Stockholmu najdeme v domě postaveném před více než stopadesáti lety. Jeho obytná plocha je 137 metrů čtverečních a je situovaný v pátém patře. Z oken se tedy můžete těšit jak výhledem do okolních ulic, nebo do zcela klidného dvora plného zeleně. V bytě jsou dvě koupelny, vkusně renovovaná prostorná kuchyň, která dokonale ladí s obývacím pokojem. Během rekonstrukce se podařilo dochovat i řadu dobových detailů, jako jsou tři pokojová sloupcová kachlová kamna, veliké střešní výklenky, podlahové lišty, štuky nebo stropní rozety. Nechybí ani balkon, který navazuje na dětský pokoj a je jistotou, že i v horkých letních dnech je v interiéru příjemné klima.

Galerie: Pětipokojový rodinný byt

Ideální pro velkou rodinu

Ačkoli bylo nutné provést důkladnou rekonstrukci, včetně nových koupelen a kuchyně, podařilo se dochovat většinu původních parket a také některé dveře jsou původní. Jiné byly vyrobené podle těch původních, stejně jako okna. Podlahy byly pigmentované tvrdým voskovým olejem v bílé barvě. Už když vejdete do bytu, oceníte jeho vybavení. V chodbě jsou skříně vyrobené na míru s dostatkem úložných prostor, je zde praktická lavice, kde se zujete. Z haly vidíte do kuchyně i obývací ho pokoje, který je zařízený v klasickém stylu. Obě místnosti oddělují původní dvoukřídlé dveře. Stěny bytu jsou povětšinou ponechány ve světlých tónech, občas najdeme stylovou tapetu, jako například v hale, kterou zdobí ikonická tapeta „Lily“ značky William Morris. Dvě ložnice a dětský pokoj jsou orientované do klidného vnitrobloku na opačné straně bytu.

Zdroj: Alvhem.com

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku