Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Jak zařídili malý byt pro maminku s dcerami?

Info ikona
Jak zařídili malý byt pro maminku s dcerami?

Když se paní Veronika ozvala designérce Martině Kleinové, byl opravdu nejvyšší čas. Po rozvodu se se dvěma dcerami potřebovala co nejrychleji nastěhovat, jenže v nově pořízeném bytě měly zatím jen pohovku. Jak zařídili malý byt, tak aby byly všechny jeho tři obyvatelky maximálně spokojené?

Terezie Benoni | 20. 02. 2023

Při navrhování a zařizování se hodně bojovalo s prostorem. Původně měl byt dispozici 3+kk, tedy obývací pokoj s kuchyní a jeden malý a jeden velký pokoj. Protože ale každá z budoucích obyvatelek potřebuje místo jen pro sebe, rozhodli se k rychlé změně. Tím, že jeden velký pokoj rozdělili napůl, vzniklo potřebné soukromí pro všechny malé i velké ženy. V bytě je tak dnes pokoj pro teenagerku, maminčina ložnice, pokojíček pro menší dceru a pracovna.

Galerie: Byt pro tři ženy
Mohlo by se vám líbit

Barvy štěstí a klidu

S prostorem se bojovalo také v hlavní obývací části. Je spojená s kuchyní a bylo třeba sem dostat dvě sedačky a jídelní stůl. A své místo potřeboval i klavír. Rozvržení sedaček se nakonec povedlo také díky výklenku, kam se pěkně vešla televize. „Jídelní stůl vybraly rozkládací, takže zabírá jen málo místa v rohu za sedací zónou a v případě potřeby se dá rozložit tak, aby u něj mohli poobědvat více než tři strávníci. Výhodou bytu byla celkem prostorná chodba – a právě tam se nakonec zabydlel klavír,“ popisuje autorka návrhu Martina Kleinová. „Přáním majitelky bylo zařídit interiér v barvách, které v nich vzbuzují štěstí, klid a víru. Velký prostor dostala starorůžová, kobaltově modrá, šedá a bílá,“ vypráví designérka.  Z materiálů se nejvíce vyjímá samet, který je vidět nejen na doplňcích, jako jsou polštáře nebo závěsy, ale i na některých kusech nábytku, například na menší pohovce u televize nebo posteli v ložnici. Interiér tak působí pozitivně, něžně a elegantně.

 

Mohlo by se vám líbit

Článek vznik ve spolupráci s www.instagram.com/interierastyl

Zdroj článku