Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý, útulný a po strop naplněný nábytkem z blešáků

Info ikona
Fredric Boukari, se svolením Historiska Hem

Dvoupokojový byteček s balkónem vysoko nad městem je plný věcí, které v klasických řetězcích s nábytkem a dekoracemi neseženete. Za to pokladů z blešáků a antikvariátů, co už leccos pamatují, je tu nepočítaně!

Terezie Benoni | 3. 02. 2023

Dvoupokojový byt, který na vás dýchne tou pravou domácí atmosférou. Vděčí za to především svým vkusným majitelům, kteří sice neměli na velké investice, o to pečlivěji vybavení do svého čtyřicetimetrového bytu vybírali. Starší nábytek, který podědili, nebo pořídili na burzách, blešácích či antikvariátech, doplnili o některé ikonické kousky současného skandinávského designu. Tento koktejl díky použití kvalitního textilu dokonale funguje a vytváří kreativní harmonický prostor, kde se dobře odpočívá, ale nemusí se bát pozvat sem i početněší návštěvu.

Galerie: Byt vybavený podklady z blešáků
Mohlo by se vám líbit

Světová guru v uklízení bere zpátečku: „Se třemi dětmi nelze mít doma pořádek!“

„Marie Kondo dluží oficiální omluvu nám všem, které přiměla, abychom skládaly oblečení do maličkých komínků, i když jsme měly tři děti,“ vzkazuje kanadská režisérka a scenáristka Sarah Polley v reakci na zprávu, že královna pořádku přiznala, že s třetím dítětem od svých zásad upustila.
marianne.cz

Stěna musela pryč

Promyšlené dispozice, veliká okna, kamenné parapety, prkenné podlahy a stropy vysoké 2,7 metru. To jsou hlavní znaky bytu v domě postaveném ve 40. letech minulého století. Dnes je pečlivě zrekonstruovaný a modernizovaný, aby vyhovoval současným nárokům moderního bydlení. Stěna, která dřív dělila obývací pokoj a kuchyň byla částečně stržena, aby se zvětšil společenský prostor. Ten dál rozšiřuje útulný balkón. Už v předsíni je vám jasné, že bude interiér přinejmenším zajímavý. Každý kout totiž zdobí zajímavé dekorace, obrazy, fotky či grafiky. Z předsíně můžete jít do koupelny, nebo pokračovat do kuchyně. Ta prošla rekonstrukcí před osmi lety a nese se v modrošedém tónu. Původní parkety najdeme v celém bytě a jsou nalakované světlým lakems šedým nádechem. Do obývacího pokoje se tak akorát vešel jídelní stůl, pohovka a menší knihovny. Ložnice se nové výmalby dočkala v minulém roce a nově se nese v meruňkových tónech. Za závěsem je schovaná veliká šatní skříň s dostatečným úložným prostorem.

Zdroj informací: Historiska Hem, historiskahem.se

Mohlo by se vám líbit

Bydlení pro dva umělce je vzdušné a inspirativní

Veliká okna, spousta světla, otevřené prostory. Netradiční byt slouží mladému uměleckému páru k práci i ke každodennímu životu.
marianne.cz
Zdroj článku