Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Nadčasová klasika ve stoletém bytě

Info ikona
Klasický byt ve stoletém domě

Zachovalý byt v domě z 20. let minulého století potřeboval pouze kosmetické úpravy, aby se jeho zašlá krása znovu probudila k životu. Původní krb, parkety, štuky a stropní rozety se podařilo zachránit a design interiéru ctí historii tohoto místa.

Terezie Benoni | 21. 12. 2020

V klasickém cihlovém domě postaveném roku 1929 najdeme tento příjemný, prostorný byt s vysokými stropy a původními detaily. Šedesátimetrový byt se slunným balkonem je zařízený klasicky a zcela nadčasově. Vybavení interiéru tak skvěle ladí s klasickými dřevěnými parketami, štukovanými stropy a původním krbem. Ten už sice není funkční, ale stačí do něj umístit několik větších svíček a světlo jejich plamene opět přiláká vaši pozornost. Byt je řešený klasicky. Z haly vejdete do chodby, z té vedou jednotlivé dveře do místností. Úplně vpravo je kuchyň, prostřední místnost slouží jako obývací pokoj s jídelnou a vlevo je ložnice, ze které vedou prosklené dveře na slunný balkón.

Galerie: Klasický byt ve stoletém domě
Mohlo by se vám líbit

Prakticky řešený prostor

V hale je spousta praktických úložných prostor. Díky tomu, že jsou v celém bytě vysoké stropy, působí všechny místnosti vzdušným a světlým dojmem. Proto nebylo potřeba tolik přemýšlet nad výběrem vhodného nábytku, který je často ve tmavém dekoru dřeva. Srdcem domu je obývací pokoj orientovaný na jih. Je tu pohovka i jídelní stůl v klasickém skandinávském stylu. Nejútulnější je ložnice, která má díky vchodu na balkón vždy čerstvý vzduch. Vešel se sem i pracovní koutek. Dominantním kusem nábytku je veliká multifunkční skříň sloužící především jako knihovna, kam se dá schovat ledacos. Kuchyně není příliš prostorná, o to šikovněji je vymyšlená. Vpravo najdeme menší linku se spotřebiči a vchodem do rohové spíže, po levé straně je dlouhá dřevěná lavice se stoličkou. Stěnu nad ní zdobí typická skandinávská tapeta.

Mohlo by se vám líbit