Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Navrhli dům čtyřčlenné rodině na míru

Info ikona
Rodinný dům na Novém Zélandu

Jednoduchá novostavba, která dokonale zapadla do okolního prostředí, stojí na odlehlém místě na Novém Zélandu. Hlavním cílem bylo postavit maximálně praktický dům ideální pro rodinný život.

Terezie Benoni | 15. 01. 2021

Dům nabízí v jednom jediném objemu veškerý komfort. Na ploše 164 m² najdeme v přízemí společné obytné prostory. Je tu kuchyň jídelna a obývací pokoj, zatímco v prvním patře je dětský pokoj a ložnice. Základní myšlenkou bylo maximálně propojit interiér domu s exteriérem. Obytný prostor se proto ze dvou stran zcela otevírá do okolní přírody. Z terasy je tak možné volně procházet do interiéru domu. Na terase je veliký krb, a dokonce dvě zabudované vany, kde si můžete dát horkou koupel pod hvězdami.

Galerie: Rodinný dům na Novém Zélandu
Mohlo by se vám líbit

Ekologicky nenáročný

Za návrhem tohoto ojedinělého domu stojí Studio architektonického designu LTD. Při stavbě bylo použité místní dřevo, které najdeme jak v opláštění domu, tak v interiéru. Díky pasivnímu vytápění a vysoce účinné izolaci je dům ekologicky velmi nenáročný. Střechu domu pokrývá pozinkovaný vlnitý plech. V interiéru se neustále opakuje omezené spektrum barev. Dřevo, které je pouze naolejované a časem šedne, bílé zdi a jednoduchý minimalistický bílý nábytek, žlutý textil a černé akcenty. Tento barevný koktejl dodává stavbě svěží a hravý nádech a je ideální pro mladou rodinu a jejich životní styl.
 

Mohlo by se vám líbit