Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Podařilo se jim vytvořit oázu klidu v centru milionového města

Info ikona
Nových kousků nábytku zde moc nenajdete, ale o poklady z „loppis“, tedy švédských bleších trhů, zde není nouze. 

Ačkoli žije v centru milionového města, její byt je oázou klidu. Díky zahradě si navíc může dovolit opravovat starý nábytek, který tolik miluje.

Terezie Benoni | 10. 05. 2022

Už deset let Katharina postupně zařizuje byt, který se nachází v samotném centru Kolína nad Rýnem - čtvrtém největším městě Německa, ležícím ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Žije v něm přes milion obyvatel, ale přesto se i samotném centru najde činžovní dům se zahradou, kde nevíte o okolním ruchu. Právě zde žije třiatřicetiletá Katharina Poehls se svým švédským přítelem a italským psem. Ačkoli je profesí psycholožka, interiérový design ji moc baví a na jejím domově je osobitý vkus znát. „Byt je velký 70 m2 a nachází se v budově, která byla postavena už v rocce 1900. Když jsme se nastěhovali, bylo vše po renovaci a tak už jsme nemuseli nic zásadního opravovat. Žijeme zde přes deset let a od té doby se toho v interiéru hodně změnilo,“ popisuje Katharina. 

Info ikona
Výrazným prvkem kuchyně je tmavomodrá lednice v retro stylu. 

Katharina se snaží žít udržitelným způsobem. Raději než nakupování nových věcí, má opravování těch starých.

„Nechci nic kopírovat“

Útulný středně velký byt má osobité kouzlo. Nenajdete tu zátiší jako z katalogu, Katharina se zkrátka snaží, aby interiér vypovídal o tom, kdo zde žije. „Jsem ovlivněna především švédským stylem bydlení, protože tam pravidelně jezdíme za rodinou mého partnera. Pravidelně čtu švédské interiérové časopisy a blogy. Co mě ale nadchlo ze všeho nejvíc, jsou tamní „loppis“, tedy bleší trhy, kde najdete skutečné poklady od drobností až po větší nábytek,“ vysvětluje Katharina. „Mám ráda vintage nábytek z různých období. Sháním ho právě na blešácích nebo na Ebayi. Ráda ho ale kombinuji se současnými moderními věcmi. Nerada bych bydlela jako v muzeu, nebo jen kopírovala nějaký styl. Snažím se spíš o  interpretaci klasického stylu a nadčasový design chci použít novým způsobem.“ Staré kousky nábytku si sama renovuje. Díky tomu, že má dům vlastní zahradu, má na to dostatek místa a postavila si zde i malou pracovní kůlnu. „Začala jsem zahradničit, tak se těsím, až zase bude teplo a budu čas trávit venku. Chystáme se také na stavbu dřevěného altánu.“ V bytě se zatím do větších proměn nechystá. Co ale pravidelně obměňuje jsou interiérové textilie, které ráda kombinuje s květinami z vlastní zahrady.

Zdroj informací: Katharina Poehls (instagram.com/indigo_mint)