Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Omezený prostor nebrání výrazným barvám a veselým vzorům

Info ikona
Barevný apartmán

Hlavní myšlenkou rekonstrukce bytečku bylo, aby odrážel povahu majitele. Ten je podle všeho hravý, veselý, excentrický, ale také pořádkumilovný a praktický.

Terezie Benoni | 16. 06. 2022

Interiér růžovového bytu v hlavním městě Spojených států, Washingtonu, navrhlo duo kreativních designérů Zoe Feldman a Zach Stamatis. Rozhodli se porušit pravidla při zařizování malého bytu a zkrátka si ho zařídit po svém. Veselé barvy, výrazné vzory, zlaté a kovové akcenty spolu s dřevěnými prvky, originální dekorace. To vše rozehrává zajímavý příběh o svém majiteli a potěší každého, kdo dává přednost individuálně pojatému bydlení, místo anonymních katalogových bytů. Design celého interiéru odkazuje na dnes opět populární styl 70. let.

Skvělé nápady jak si v malém prostoru poradit s úložným místem

Bydlení v malém bytě znamená, že musíte mít chytrý úložný prostor a využít každý centimetr. Použitý nábytek nabízí dostatek místa, zároveň nestrhává pozornost a místnosti nezatěžuje neforemná nábytková masa. Byt je rozdělený na kuchyňku, na tu navazuje jídelní kout s praktickou lavicí a útulný obyváček s balkonem. Útulná kuchyňka si pohrává s atraktivní kombinací mramoru, růžové výmalby, nerezových spotřebičů a zlatých akcentů. Lavice u jídelního stolu poskytuje potřebný úložný prostor, podobně jako masivní designová komoda pod televizí v obývací části. Malá koupelna v luxusní kombinaci mramoru, zlatých detailů i výraznějších skříněk je plně dostačující. Poslední místností je ložnice s výraznými tapetami, za kterou se skrývají dveře do kumbálu. Tento zábavný byt je skvělým příkladem toho, že porušování pravidel ruku v ruce s dobrým vkusem může skvěle zafungovat.

Zdroj informací: Zoe Feldman a Zach Stamatis, thenordroom.com