Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Posuvnou stěnou proměnili miniaturní garsonku na 3+1

Info ikona
pohybliva garsonka

Když si vybíráte bydlení podle prvotřídní lokality, může se stát, že byt samotný nebude dost velký. Pro dobrého architekta však 36 m² není překážkou, ale výzvou! Tak jako v případě této „pohyblivé“ garsonky v centru New Yorku, která je díky posuvné stěně vždy tím, co zrovna potřebujete.

Terezie Benoni | 3. 04. 2022

Když interiéroví designéři ze studia MKCA dostali zadání zařídit komfortně a moderně garsonku o ploše 36 m², která se nachází v centru New Yorku přímo na Manhattanu, napadlo je opravdu originální řešení. Do bytu nechali zabudovat posuvnou stěnu na pojezdech, s níž se dá velmi snadno pohybovat, přesto ale tvoří bytelnou dělicí příčku. 

Galerie: Garsonka s posuvnou stěnou
Mohlo by se vám líbit

Variabilní prostor

Příčka má vlastní elektrický pohon a ovládá se jen stisknutím tlačítka na ovladači. Její součástí je ozvučovací systém a otočná obrazovka, kterou lze sledovat z ložnice i z pohovky. Ve dne slouží byt jako prostor pro zábavu a práci a večer, když se všechno kolem zklidní, stačí odsunout stěnu, vyklopit postel a v garsonce se objevuje plnohodnotná ložnice. A když postel ráno opět „zastelou“ ke stěně, mohou si obyvatelé bytu vybrat ze skříně oblečení a místo, které bylo ještě před chvílí ložnicí, se promění v šatnu. Tento malý nájemní byt tak poskytuje majitelům všechno, co potřebují k příjemnému životu v centru města a přitom nemusí platit nájem za velký byt.

Zdroj informací: MKCA // Michael K Chen Architecture

Mohlo by se vám líbit