Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Půdní byt na Vinohradech prošel zásadní rekonstrukcí

Info ikona
Rekonstrukce půdního bytu

Šedesátimetrový půdní byt potřeboval nově zařídit a změnit dispozice tak, aby byl využitý každý jeho centimetr. Architekt Martin Frank ze studia Deconcept zadání hravě splnil.

Terezie Benoni | 28. 01. 2023

Majitel bytu na Vinohradech trávil hodně času v Praze a potřeboval variabilní prostor, kde může přespávat a nebude problém, když ho v bytě navštíví i zbytek rodiny. Šedesátimetrový byt se podařilo zařídit tak, že není problém, aby se zde pohodlně vyspala i šestičlenná rodina. Architekt Martin Frank ze studia Deconcept dostal za úkol využít každý kousek podkrovního bytu. Zásadním rozhodnutím bylo zmenšit ložnice, aby byl větší společný obytný prostor. Dnes se sem vejdou dvě rozkládací pohovky značky Gervasoni. Atypický půdní prostor s šikminami, trámy, nosnými sloupy a komínem, nebylo možné zatížit velkými kusy úložného nábytku. Ten našel své místo v zadní části interiéru, zatímco ve společných prostorách jsou pouze nízké skříňky.

Galerie: Rekonstrukce půdního bytu
Mohlo by se vám líbit

Ukryté spotřebiče

Martin Frank si skvěle poradil s různými hloubkami úložných prostor, skříní i kuchyňské linky. Většinu spotřebičů šikovně schoval, a tak je interiér světlý a kompaktní. Skříně v předsíni jsou pokryté zrcadly, stejně jako deska nad pracovní deskou kuchyňské linky a zadní stěna kuchyně. Tento jednoduchý trik malý prostor opticky zvětšuje. Linka je předsunutá do obývacího prostoru a v tomto modulu najdeme nejen velikou lednici a mrazák, ale také praktickou potravinou skříň a další úložné prostory. Na kuchyňskou část navazuje veliký jídelní stůl s praktickou vyklápěcí lavicí. Světlost interiéru zajištuje nejen bílý nábytek, důležitým prvkem je také bíle olejovaná jasanová podlaha. Skandinávskou atmosféru podtrhují šedobéžové hovězí kožešiny, stropní svítidla značky House Doctor a především drobný dřevěný nábytek a stylové dekorace.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku