Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Rekonstrukce minibytu o ploše pouhých 20 metrů  nadchla odbornou i laickou veřejnost

Garsonka je důkazem, že je možné zorganizovat bydlení na malé ploše při použití standardních materiálů a běžných zařizovacích předmětů. Vůdčím motivem je barevnost kuchyně, která se promítá i do zbytku interiéru. Plocha pro vstup, chodbu, kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a ložnici tak činila pouhých 14 m². Což velikostně odpovídá průměrné ložnici.

Terezie Benoni | 26. 05. 2023

„Náš doposud nejmenší interiér jsme navrhli do starého cihlového domu na dohled od Výstaviště. Tentokráte jsme se museli popasovat s plochou necelých 20 m², ze které nám ještě velkou část ukrojila koupelna a samostatné wc. Zbylá plocha pro vstup, chodbu, kuchyň, jídelnu, obývací pokoj a ložnici tak činila pouhých 14 m². Což velikostně odpovídá průměrné ložnici,“ popisují autoři projektu architekti  Zuzana Řepíková a Ondřej Krynek z ateliéru DesignPro. Realizace interiéru získala prestižní ocenění v soutěži Interiér roku za rok 2022 v kategorii Soukromý interiér (nízkonákladové bydlení). Cenu udělila odborná porota a interiér byl také finalistou v kategorii Cena veřejnosti. Porota ocenila zejména maximální využití minimálního prostoru. Garsonka je důkazem, že je možné zorganizovat bydlení na malé ploše při použití standardních materiálů a běžných zařizovacích předmětů. Vůdčím motivem je barevnost kuchyně, která se promítá i do zbytku interiéru.

Galerie: Garsonka U Výstaviště
Mohlo by se vám líbit

Hlavním motivem rekonstrukce pražského bytu se stal červený puntík

Výrazné červené detaily, minimalistický design a interiér, který vás na první pohled zaujme. Nová realizace od ateliéru Archicraft ukazuje vysoký standard nájemního bydlení. Takto se dnes zařizují a vybavují kvalitní byty.
marianne.cz

Hravost, barvy i textura dřeva

Díky staré zástavbě s vysokými stropy, jsme mohli využít spaní v patře. Pro nedostatek místa se do patra dostanete po schodech, které kromě knihovničky zároveň skrývají chladničku a spíž. Maličkatá kuchyňka v sobě má všechny moderní spotřebiče: Lednici s mrazákem, varnou desku, troubu, mikrovlnku, odsavač par a dokonce i myčku. Odpočinout si můžete na menší pohovce a večeři servírovat na  kulatém stolu pod velkým špaletovým oknem. Šatní skříně jsou umístěny z druhé strany kuchyně tak, aby odclonili přímý pohled od vstupu do obytné části bytu. Zároveň vytvářejí chodbičku k toaletě,  aby byla co nejdále od zbytku bytu,“ vysvětlují architekti.  „Aby takto maličký prostor nepůsobil ponuře, rozhodli jsme jako ústřední barvu použít sytě modrou a doplnit ji o příjemnou texturu dřeva na nábytku i podlaze a béžové tóny na stěnách. Hravost interiéru jsme chtěli dostat i do koupelny a tak jsme zvolili terazzo obklad s barevnými segmenty a nechali zde odkrýt cihlovou klenbu. Vše je doladěno černými doplňky industriálního ražení a svítidly pro vytvoření vícero příjemných  večerních nálad.“

Použité značky: House Doctor (židle, svítidla, zrcadlo), Ferm Living (stolek), Bloomingville (polštáře, svítidla koupelny), Normann Copenhagen (háčky/úchytky)

 

Mohlo by se vám líbit

Bratislavský panelákový byt ze 40. let má po rekonstrukci dveře v knihovně

Dvacetimetrový byt potřeboval důkladnou rekonstrukci. Výsledný interiér sází na kontrast bílé se základními barvami, to vše je doplněné o červené a modré prvky.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Byt
 Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční

Tajemství dokonalé rekonstrukce historického bytu v Bubenči: Interiér je nejen krásný ale také maximálně funkční