Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Romantický byt plný tapet, dřeva a pokladů z antikvariátu

Info ikona
Romantický byt plný tapet, dřeva a pokladů z antikvariátu

Máte rádi staré interiéry, plné starožitného nábytku a dekorací, které by mohly vyprávět příběhy? V tom případě čtěte dál a zaručujeme, že budete nadšení.

Terezie Benoni | 13. 08. 2023

V druhém největším švédském městě Göteborgu stojí tento bytový dům, který byl postaven už v roce 1890. A je k neuvěření, že většinu z jeho původního zařízení se podařilo zachovat až do dnešních dnů. Je to především tím, že první rekonstrukce se byt dočkal až v roce 1985. Do té doby zde nebyla ani sprcha, ani toaleta. Při té příležitosti byla instalovaná i nová kuchyňská linka. Její část byla znovu opravena v minulém roce, podobně jako koupelna, která už od osmdesátých let také potřebovala redesign. Nově se může pyšnit jak sprchovým koutem, tak volně stojící vanou na nožičkách.

Galerie: Byt pro milovníky starožitného nábytku a dekorací

Stěny jako před skoro stopadesáti lety

Jestli něco strhne vaši pozornost hned na první pohled, jsou to tapety. Ty vychází z původního ladění jednotlivých místností, které při rekonstrukci stěny odhalily. Jedná se o historické kousky, protože byly vyrobené v letech 1910, některé o trochu později až kolem roku 1940. V bytě byly ale instalované až po roce 2013. Dvoupokojový byt má také původní dispozice, které pro současné bydlení nejsou typické. Z chodby s praktickou komorou vejdete do kuchyně. Pod oknem je zde umístěný prostorný jídelní stůl. Odtud můžete pokračovat dál do obývacího pokoje a z něj do oddělené ložnice. Z obývacího pokoje vedou ještě jedny dveře do chodby, ze které se vchází do koupelny. Nesmíme zapomenout na praktickou spíž v kuchyni, a především na stále plně funkční sloupová pokojová kachlová kamna v útulném obyváčku.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku