Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Romantický byt plný tapet, dřeva a pokladů z antikvariátu

Info ikona
Romantický byt plný tapet, dřeva a pokladů z antikvariátu

Máte rádi staré interiéry, plné starožitného nábytku a dekorací, které by mohly vyprávět příběhy? V tom případě čtěte dál a zaručujeme, že budete nadšení.

Terezie Benoni | 23. 02. 2022

V druhém největším švédském městě Göteborgu stojí tento bytový dům, který byl postaven už v roce 1890. A je k neuvěření, že většinu z jeho původního zařízení se podařilo zachovat až do dnešních dnů. Je to především tím, že první rekonstrukce se byt dočkal až v roce 1985. Do té doby zde nebyla ani sprcha, ani toaleta. Při té příležitosti byla instalovaná i nová kuchyňská linka. Její část byla znovu opravena v minulém roce, podobně jako koupelna, která už od osmdesátých let také potřebovala redesign. Nově se může pyšnit jak sprchovým koutem, tak volně stojící vanou na nožičkách.

Stěny jako před skoro stopadesáti lety

Jestli něco strhne vaši pozornost hned na první pohled, jsou to tapety. Ty vychází z původního ladění jednotlivých místností, které při rekonstrukci stěny odhalily. Jedná se o historické kousky, protože byly vyrobené v letech 1910, některé o trochu později až kolem roku 1940. V bytě byly ale instalované až po roce 2013. Dvoupokojový byt má také původní dispozice, které pro současné bydlení nejsou typické. Z chodby s praktickou komorou vejdete do kuchyně. Pod oknem je zde umístěný prostorný jídelní stůl. Odtud můžete pokračovat dál do obývacího pokoje a z něj do oddělené ložnice. Z obývacího pokoje vedou ještě jedny dveře do chodby, ze které se vchází do koupelny. Nesmíme zapomenout na praktickou spíž v kuchyni, a především na stále plně funkční sloupová pokojová kachlová kamna v útulném obyváčku.