Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design

Info ikona
Na návštěvě v Dánsku

Interiérová designérka Helene Houe nás pozvala na návštěvu do svého čtyřpokojového bytu ve městě zvaném Aalborg v Dánsku. Stometrový byt zařídila v moderním skandinávském stylu, kterému dominují světlé barvy a vytříbený design.

Terezie Benoni | 10. 11. 2020

Helene Houe (31) pracuje naplno na sociálních sítích a na volné noze navrhuje interiéry. Kromě toho několik dní v týdnu pracuje v útulku pro bezdomovce. Mluví o sobě jako o člověku, který miluje práci v mnoha oblastech. V pronajatém čtyřpokojovém bytě v dánském Aalborgu žije se svým manželem Madsem, který je hudebník a učitel. „Jsem velmi kreativní a neustále přemýšlím nad tím, co a jak udělat jinak, jak někomu pomoci, nebo něco vyzdobit či zdokonalit,“ říká Helene. „Je pro mě důležité obklopit se věcmi, které skutečně chci. Raději si na ně počkám a našetřím si, než abych hledala něco podobného ale levnějšího. Domov je pro mě místem, kde se cítím šťastná a dobře se mi odpočívá. Často jsou lidé při zařizování příliš svázaní formou a bojí se, že udělají něco špatně. Každý si přece může svůj domov zařídit tak, jak je mu nejmilejší. Nemusí být pouze v jednom konkrétním stylu. Nejlepší je popustit uzdu fantazii,“ radí Helene. Důležité taky pro ni také, aby nebyla zavalená věcmi a měla jen to, co je skutečně nezbytné. Její byt na ploše sto metrů čtverečních je toho důkazem a svým stylem se blíží skandinávskému minimalismu
 

Galerie: Na návštěvě v Dánsku
Mohlo by se vám líbit

Byt jako jedna velká pracovna

Stometrový byt má dispozice rozdělené na obývací pokoj, kuchyň, jídelnu s pracovnou a dvě ložnice. Jedna zatím slouží Madsovi jako zkušebna, ale časem se promění v dětský pokoj. „Většinou nakupuji ve starožitných obchodech, v bazarech, na Facebooku a Instagramu. Ráda nakupuji online na etsy.com, moodings.com, DBA.dk, everclassic.com. Když cestuji, vždycky pokukuji po různých předmětech, které bych si mohla dovézt. Nikdo jiný je pak doma nemá a díky takovým věcem jsme obklopeni krásnými vzpomínkami.” Byt ještě není kompletně rekonstruovaný. Čeká ho ještě oprava kuchyně a také pracovny. „Já svou pracovnu nepotřebuji. Buď sedím na podlaze nebo postávám u okna. Protože i náš domov je mým dílem, mám vlastně pracovnu všude kolem sebe,“ směje se Helene.

Mohlo by se vám líbit