Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Stará se o bezdomovce, přitom ji živí interiérový design

Info ikona
Na návštěvě v Dánsku

Interiérová designérka Helene Houe nás pozvala na návštěvu do svého čtyřpokojového bytu ve městě zvaném Aalborg v Dánsku. Stometrový byt zařídila v moderním skandinávském stylu, kterému dominují světlé barvy a vytříbený design.

Terezie Benoni | 10. 11. 2020

Helene Houe (31) pracuje naplno na sociálních sítích a na volné noze navrhuje interiéry. Kromě toho několik dní v týdnu pracuje v útulku pro bezdomovce. Mluví o sobě jako o člověku, který miluje práci v mnoha oblastech. V pronajatém čtyřpokojovém bytě v dánském Aalborgu žije se svým manželem Madsem, který je hudebník a učitel. „Jsem velmi kreativní a neustále přemýšlím nad tím, co a jak udělat jinak, jak někomu pomoci, nebo něco vyzdobit či zdokonalit,“ říká Helene. „Je pro mě důležité obklopit se věcmi, které skutečně chci. Raději si na ně počkám a našetřím si, než abych hledala něco podobného ale levnějšího. Domov je pro mě místem, kde se cítím šťastná a dobře se mi odpočívá. Často jsou lidé při zařizování příliš svázaní formou a bojí se, že udělají něco špatně. Každý si přece může svůj domov zařídit tak, jak je mu nejmilejší. Nemusí být pouze v jednom konkrétním stylu. Nejlepší je popustit uzdu fantazii,“ radí Helene. Důležité taky pro ni také, aby nebyla zavalená věcmi a měla jen to, co je skutečně nezbytné. Její byt na ploše sto metrů čtverečních je toho důkazem a svým stylem se blíží skandinávskému minimalismu
 

Galerie: Na návštěvě v Dánsku
Mohlo by se vám líbit

Kuchyň je srdcem bytu pro mladou rodinu

Třípokojový byt nabízí moderní bydlení v domě, který byl postavený už na přelomu století. Dobové prvky jsou citlivě zkombinované se soudobým designem.
mariannebydleni.cz

Byt jako jedna velká pracovna

Stometrový byt má dispozice rozdělené na obývací pokoj, kuchyň, jídelnu s pracovnou a dvě ložnice. Jedna zatím slouží Madsovi jako zkušebna, ale časem se promění v dětský pokoj. „Většinou nakupuji ve starožitných obchodech, v bazarech, na Facebooku a Instagramu. Ráda nakupuji online na etsy.com, moodings.com, DBA.dk, everclassic.com. Když cestuji, vždycky pokukuji po různých předmětech, které bych si mohla dovézt. Nikdo jiný je pak doma nemá a díky takovým věcem jsme obklopeni krásnými vzpomínkami.” Byt ještě není kompletně rekonstruovaný. Čeká ho ještě oprava kuchyně a také pracovny. „Já svou pracovnu nepotřebuji. Buď sedím na podlaze nebo postávám u okna. Protože i náš domov je mým dílem, mám vlastně pracovnu všude kolem sebe,“ směje se Helene.

Mohlo by se vám líbit

Dům postavili na sloupech, aby pod ním mohla růst tráva

Uprostřed norské divočiny vyrostl dům, který maximálně ctí okolní přírodu. Jednoduchá dřevostavba odolá i těm nejkrutějším mrazům a svým obyvatelům nabízí dokonalé útočiště za jakéhokoli počasí.
mariannebydleni.cz