Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Svůj byt zařídila nábytkem nalezeným u popelnic

Protože nemohla sehnat cenově dostupný nábytek, který by měl historické kouzlo, musela si poradit po svém.

Protože nemohla sehnat cenově dostupný nábytek, který by měl historické kouzlo, musela si poradit po svém. Buď nový nábytek patinovala, hledala po bazarech, nebo ho zachránila u popelnic.

Terezie Benoni | 17. 06. 2020

Ačkoli je dvaatřicetiletá Iria ošetřovatelka, její celoživotní vášní je interiérový design. Svůj domov ve španělské Valencii zařídila tak, aby tam bylo dobře nejen jí, ale i jejímu manželovi, jejich dcerce Arii a věrnému huskimu Nymerií. „Dekorování je pro mě skutečná vášeň a tak jsem se rozhodla svůj koníček sdílet na Instagramu. Mám radost, že se o své tvoření můžu podělit,“ vysvětluje Iria. 

Kvalita vítězí nad kvantitou

Osmdesátimetrový byt je přechodnou stanicí, než si pořídí vlastní dům. Přesto se stále proměňuje. Nejvíc změn zažívají zdi, na kterých se střídají různé barevné odstíny nebo zajímavé tapety. „Jsem klidný člověk, který nejraději tráví čas se svou rodinou. Miluji vyrábění a kutilství, takže ve volném čase tapetuji, natírám nábytek, vyrábím drobnější dekorace a fotím,“ popisuje Iria, která většinu věcí pořídila v bazarech, nebo jsou to pouliční nalezenci a ona pak nábytek s citem repasovala. „Nedám ani dopustit na nábytek z Ikea, který je jako dělaný k dalšímu tvoření.“ Aby se doma cítila dobře, nesmí chybět květiny, svíčky, polštáře a příjemné přikrývky. To vše vybírá v rustikálním, vintage nebo industriálním stylu. 

Foto: instagram.com/roccoenmisofa