Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Ve starém bytě v Karlových Varech odhalili původní výmalbu na stropech i stěnách a výsledek je dechberoucí

Info ikona
Ve starém bytě v Karlových Varech odhalili původní výmalbu na stropech i stěnách a výsledek je dechberoucí

Byt se nachází v Karlových Varech, v blízkosti kolonády, s výhledem do svahu plného zeleně, v historické zástavbě s několika zachovalými prvky z doby, kdy byty byly velkorysé a půvabné. Hlavní bylo odstranit nánosy roztodivných konstrukcí, obkladů, podhledů, dispozičních změn, očistit průchody a znovu jim dát původní rozměry.

Terezie Benoni | 8. 09. 2023

„Díky maximální důvěře a vzájemném respektu s investorem jsme si mohli dovolit ve velké míře probourat otvory, zrušit dveře a naopak přidat skleněné světlíky. Zrušili jsme průchozí pokoje a navrhli současnější dispozici se dvěma samostatnými ložnicemi a propojeným obytným jádrem,“ říkají autoři projektu architektky Petra Ciencialová a Kateřina Průchová z ateliéru Plus One Architects. Užitná plocha bytu je 68 m² a náklady na rekonstrukci nepřesáhly 1, 2 milionu korun.

Galerie: Rekonstrukce bytu nad kolonádou v Karlových Varech
Mohlo by se vám líbit

S výdejním okénkem

„V obytných místnostech jsme se soustředili na prosvětlení dispozice a otevřenost prostoru. Kuchyňskou linku vsadili do nově vzniklé niky mezi kuchyní a obývacím pokojem, obě místnosti propojuje výdejní okénko, které bylo v takto velkorysých bytech často k vidění. V ložnicích jsme zachovali původní dřevěné podlahy a pouze je repasovali. Koupelně dominuje velkorysý sprchový kout nepravidelného tvaru, umyvadlo a wc,“ vysvětlují architekti. Minimum materiálů a sjednocující design procházejí skrz celý prostor a podporují klidnou atmosféru bytu. Prostupující linkou je odhalená původní výmalba na stropech i stěnách, toto odkrytí vytváří nosné, výrazné a jemně zabarvené obrazy v každé z místností. Byt je v poslední fázi vybaven minimalistickým nábytkem od designového studia Janský & Dunděra a firmy Todus.

O studiu

Ateliér založily v roce 2019 architektky Kateřina Průchová a Petra Ciencialová. Architektonické studio Plus One Architects sídlí v Praze, navržené projekty realizuje po celé České republice. Zadání a zkušenosti se postupně rozrůstají od detailů v interiéru pro soukromé klienty až po veřejné stavby a větší investory. Tvorbu nejvíce charakterizuje střídmost a respekt k zadání, místu i klientovi.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku