Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Dokonalá chatka na divokém anglickém pobřeží

Info ikona
Prázdninový domek Ukiyo

Toto místo nese název Ukiyo, podle japonského slova popisující blažený stav, kdy se člověk odtrhne od každodenního života. A nutno dodat, že je to přesná definice tohoto pohádkového místa.

Terezie Benoni | 30. 04. 2021

Ekologický domek v Coveracku najdeme na úchvatném východním pobřeží poloostrova Lizard. Britské hrabství Cornwall se rozkládá na nejzápadnějším poloostrově Anglie a na východě je odděleno od hrabství Devon řekou Tamar. Jednoduchý domek ve skandinávském stylu je zařízený jednoduše, přesto poskytuje dokonalý luxus. Sibiřský modřín kontrastuje s litým betonem a třpytivým oceánem. Interiér je směsicí japonského stylu bydlení s tím skandinávským. Minimalismus je doplněný o kvalitní přírodní materiály a hlavní důraz byl kladen na dokonalé propojení s okolní krajinou. Beton vytváří dokonalý základ pro jutové koberce, lněné polštáře a dřevěné kusy nábytku.

Jednoduchá dispozice

Z otevřeného obytného prostoru v přízemí vejdete po minimalistickém schodišti do dvou dvoulůžkových pokojů. Hlavní ložnice nabízí dechberoucí panoramatický výhled na blízký oceán. Pod oknem si můžete užít horkou koupel ve stylové vaně. V zadní části ložnice je oddělená koupelna. Druhá ložnice má zas výhled do klidné zahrady. Většina materiálů použitých v domě je recyklovaných, protože udržitelnost bylo jedno z hlavních témat této jednoduché stavby. Právě proto se o teplo stará vzdušné tepelné čerpadlo. V přízemí najdeme v jednom otevřeném prostoru moderní kuchyň s šikovným kuchyňským ostrůvkem, nechybí prostorný jídelní stůl, ale také pohodlné posezení u krbu v obývací části. Odtud můžete vejít na terasu, kde je kromě vířivky také ohniště. Umíte si představit dokonalejší místo odpočinku?