Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dokonalá chatka na divokém anglickém pobřeží

Info ikona
Prázdninový domek Ukiyo

Toto místo nese název Ukiyo, podle japonského slova popisující blažený stav, kdy se člověk odtrhne od každodenního života. A nutno dodat, že je to přesná definice tohoto pohádkového místa.

Terezie Benoni | 30. 04. 2021

Ekologický domek v Coveracku najdeme na úchvatném východním pobřeží poloostrova Lizard. Britské hrabství Cornwall se rozkládá na nejzápadnějším poloostrově Anglie a na východě je odděleno od hrabství Devon řekou Tamar. Jednoduchý domek ve skandinávském stylu je zařízený jednoduše, přesto poskytuje dokonalý luxus. Sibiřský modřín kontrastuje s litým betonem a třpytivým oceánem. Interiér je směsicí japonského stylu bydlení s tím skandinávským. Minimalismus je doplněný o kvalitní přírodní materiály a hlavní důraz byl kladen na dokonalé propojení s okolní krajinou. Beton vytváří dokonalý základ pro jutové koberce, lněné polštáře a dřevěné kusy nábytku.

Galerie: Prázdninový domek Ukiyo
Mohlo by se vám líbit

Jednoduchá dispozice

Z otevřeného obytného prostoru v přízemí vejdete po minimalistickém schodišti do dvou dvoulůžkových pokojů. Hlavní ložnice nabízí dechberoucí panoramatický výhled na blízký oceán. Pod oknem si můžete užít horkou koupel ve stylové vaně. V zadní části ložnice je oddělená koupelna. Druhá ložnice má zas výhled do klidné zahrady. Většina materiálů použitých v domě je recyklovaných, protože udržitelnost bylo jedno z hlavních témat této jednoduché stavby. Právě proto se o teplo stará vzdušné tepelné čerpadlo. V přízemí najdeme v jednom otevřeném prostoru moderní kuchyň s šikovným kuchyňským ostrůvkem, nechybí prostorný jídelní stůl, ale také pohodlné posezení u krbu v obývací části. Odtud můžete vejít na terasu, kde je kromě vířivky také ohniště. Umíte si představit dokonalejší místo odpočinku?

Mohlo by se vám líbit