Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům pro čtyři a psa bude rodině sloužit dlouhé roky

Interiér domu byl vytvořen tak, aby svým majitelům sloužil hodně let bez nutnosti údržby a oprav. Byly použity materiály vysoké kvality a většina nábytku je dělaná na zakázku. Vstupte do domu, který má svým sloužit obyvatelům a rozhodně to není naopak.

Terezie Benoni | 14. 08. 2021

Rodinný dům na kraji Prahy byla jedna z těch milých zakázek, kdy se ze zákazníků postupně stanou kamarádi,“ vzpomíná Martina Karafiátová z ateliéru StAr. „Dům je situován v poměrně příkrém svahu a tak, abychom se vyvarovali příliš mnoha schodů v obytné části, rozdělili jsme jej na dvě hlavní hmoty – jednopatrovou dvougaráž se dvěma provozními místnostmi a dvoupatrovou obytnou část.“ Hlavní vstup z ulice kryje skleněná stříška. Ve vstupní hale se nachází šatna, je tady i přímý vstup z garáže. Po dvou schodech se dostanete do přízemí, kde je společenská část domu – velký obývací pokoj s jídelnou, kuchyní a samostatnou spíží. V ní najdete jedny „tajná“ dvířka, kterými můžete rodinné nákupy pro příjezdu do garáže dát rovnou sem a ušetřit si tak cestu přes hlavní vstup. Z hlavního obytného prostoru je vstup na terasu v přízemí, krytou rámovou ocelovou pergolou. Na této úrovni domu najdete také koupelnu s WC a se sprchou a pracovnu, která slouží i jako pokoj pro hosty. Do soukromého patra vede široké pohodlné dvouramenné schodiště. V rodinném patře jsou dva dětské pokoje, ložnice s vlastní prostornou šatnou, prádelna a velkorysá rodinná koupelna s vanou a sprchovým koutem. Z tohoto patra můžete vstoupit na druhou terasu, což je vlastně střecha garáže. Je zde krásný výhled do kraje, můžete zde relaxovat při západu slunce, nerušeni a v soukromí. Z této horní terasy můžete sejít skrytým venkovním schodištěm do zahrady a na terasu v přízemí. Celý dům je navržen tam, aby poskytl svým obyvatelům dostatek soukromí, ale i prostor na společnou zábavu a setkání s přáteli.

 

Galerie: Dokonalý rodinný dům
Mohlo by se vám líbit

Francouzský domov zařízený vintage poklady se každý den mění

Milovníci nonšalantního stylu bydlení ve francouzském stylu, zbystřete. Tato domácnost ukrývá vintage poklady s nezaměnitelným kouzlem.
marianne.cz

Kvalita na prvním místě

Interiér domu byl vytvořen tak, aby svým majitelům sloužil hodně let bez nutnosti údržby a oprav. „Byly použity materiály vysoké kvality a většina nábytku je dělaná na zakázku podle našich návrhů. V celém domě jsou navrženy poměrně vysoké stropy, bezfalcové dveře o výšce křídla 2,2 m s dřevěným plným nadsvětlíkem zdůrazňují vertikální linie v prostoru. Příčnou osu půdorysu obytné části v přízemí zdůrazňuji dvě žluté dřevěné stěny s barevných nástřikem provedeným ve vysokém lesku. Části stěn jsou opatřeni betonovými stěrkami, které kontrastují s dřevěnými nábytkovými plochami z dřeviny wenge. Po první realizaci domu jsme se ještě několikrát vrátili. Majitelé nás vždy znovu oslovili, když se narodil nejprve syn a potom holčička, abych navrhli dětské pokoje a potom, když děti povyrostli, abychom je upravili na“ dospělejší“ verzi. Také jsme upravili schodišťový prostor, kde jsme navrhli akustické panely.“ Poslední návrh je zatím ve stavu studie. Na střešní terase nad garáží má vyrůst domácí fitcentrum a relaxační místnost. „To byl pro nás asi největší oříšek, když musíte zasáhnout do hmoty domu, který jste sami navrhli. Ale nakonec to „plechové oko“, které bude shlížet do krajiny možná bude takovou pomyslnou“ třešničkou na dortu“ této realizace domu, který rostl a vyvíjel se tak, jak jeho obyvatelé potřebovali,“ uzavírá Martina Karafiátová.

 

Mohlo by se vám líbit

Nové podkroví na Vinohradech má rustikální šmrnc

Zbrusu nový podkrovní byt ve vinohradském secesním domě je moderní, vzdušný a světlý. Přesto jsou použité poctivé a tradiční materiály. Najdeme zde autentické původní cihly, masivní dubové a ořechové dřevo, len a vlnu.
marianne.cz

Související články

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Dům
V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu