Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům ve tvaru klasické stodoly má záhadnou atmosféru

Info ikona
Jednoduchá stodola nabízí moderní bydlení

Na okraji nizozemské vesnice Zevenhuizen vyrostl moderní dům, který se hodí do venkovského prostředí. Zvenčí totiž vypadá jako jednoduchá stodola a působí poněkud tajemně.

Terezie Benoni | 10. 10. 2022

V nízko položené oblasti rekultivované půdy, v krajině skleníků, zemědělské krajiny a tradičních obydlí, postavili architekti z nizozemského Studia AAAN dům, který do této zajímavé oblasti dokonale zapadl. Se svým temným pláštěm vypadá poněkud záhadně, ale svým majitelům poskytuje dokonalé rodinné bydlení. Z dálky jednoduchá stodola s minimálními detaily je unikátní v tom, že opláštění stěn pokračuje bet přerušení až na střechu. Vznikl tak jeden hladce potažený povrch, který naruší jen masivní prosklení v samotném centru domu. Monolitická budova ukazuje, že právě toto může být cesta, jak do rustikální krajiny citlivě zasadit moderní stavbu.

Galerie: Jednoduchá stodola nabízí moderní bydlení

Srdcem domu je krb

Díky velikému prosklení v centru budovy je v interiéru dostatek přirozeného světla a dům je vizuálně propojen s okolní zahradou. V těchto místech je interiér otevřený až do krovů. Vstupní a servisní prostory jsou umístěny na západní a severní straně domu. V srdci domu jsou schody, skříň, toaleta a krb zakomponovaný do centrálního „kusu nábytku“. Tento multifunkční nábytek z dubového dřeva vytváří výrazný teplý kontrast k tmavému opláštění domu. To je vyrobené z vláknité cementové břidlice, se kterou bylo možné realizovat hladký přechod mezi fasádou a střechou.  

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku