Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům, který se stal uměleckým dílem

Info ikona
Dvoupodlažní rezidence v pařížském stylu

Dvoupodlažní rezidence v pařížském stylu byla kompletně zrekonstruovaná tak, že dům je sám o sobě uměleckým dílem. Špičkové materiály a elegantní design vdechly ještě nedávno nevkusně zařízené budově zcela nový život.

Terezie Benoni | 17. 05. 2022

Ottawa House najdeme v Melbourne, ale svým stylem by spíš hodil do Francie. S předzahrádkou dlážděnou štěrkem, kterou na podzim zasype listí z červeného dubu, vypadá jak z pohádkové knihy. Důkladnou rekonstrukci interiéru má na svědomí Studio interiérového designu Fiona Lynch. Tato dvoupodlažní rezidence v pařížském stylu byla původně kýčovitě zařízená a její dispozice zcela nevyhovovaly. Dnes je prostor definován symetricky se třemi ložnicemi a třemi koupelnami, s kruhovým atriem uprostřed. Kuchyň je vytvořena tak, aby oslavovala pohostinného ducha předchozího a současného majitele.

Galerie: Dvoupodlažní rezidence v pařížském stylu
Mohlo by se vám líbit

Mramor ve všech podobách

V čistém minimalistickém interiéru najdeme jeden materiál, který se neustále opakuje a přesto mění svou podobu. Je to mramor. V koupelně najdeme mramorovou vanu, elegantní umyvadlo a vytváří také pracovní pult v kuchyni. Kámen ve své neopracované hrubé podobě dominuje obývacímu pokoji, kde je z něj obložený krb. V interiéru, který se jinak odehrává v tlumených zemitých tónech, vyznívají černé akcenty. Černé ocelové rámy francouzských oken hrají s bílými zdmi, podobně jako černý strop v kuchyni kontrastuje s bílou kuchyňskou linkou. Původní černé parkety byly opraveny a kvůli zútulnění na nich postávají masivní textilní pohovky. Skvělý výběr materiálů, tvarů i barev zaručuje, že je vzhled interiéru zcela nadčasový a bude mít kouzlo i za několik desítek let.

Zdroj informací: Fiona Lynch, archdaily.com

Mohlo by se vám líbit