Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Místo jednotlivých pokojů je rodinný dům plný balkónů, které je plně nahrazují

Info ikona
Místo jednotlivých pokojů je rodinný dům plný balkónů, které je plně nahrazují

Nedostatek místa vyřešil šikovný architekt vskutku originálně. Interiér domu doslova vypreparoval a chybějící metry nahradil systémem různých balkónů, které poskytují všem členům rodiny potřebné soukromí.

Terezie Benoni | 5. 06. 2023

Dům je postavený v centru Tokia a má sloužit mladé rodině, která má zatím jedno dítě a nebrání se dalšímu rozrůstání. Obytná plocha domu je 48 m². „Než jsem dům navrhl, pozoroval jsem okolí, kde bude stát. Okolní budovy měly nízké ploty a žádnému nechyběl balkón, který sloužil jako místo pro komunikaci s okolním městem,“ popisuje autor projektu známý japonský architekt Takeshi Hosaka. „Navrhl jsem tedy po stranách domu čtyři okna a na vnitřní stranu umístil menší a větší balkóny, které se staly pokojíky pro jednotlivé členy rodiny. Balkóny z interiéru přechází do exteriéru.“

Galerie: Originální rodinný domek
Mohlo by se vám líbit

Šatna na balkóně

Pojďme si jednotlivé balkóny představit. Jeden z nich slouží jako hlavní ložnice rodičů, nechybí zde úložný prostor pro oblečení. Další z nich slouží jako pokojík pro děti. Na třetím balkónu se mohou vyspat hosté, kteří přijedou na návštěvu. Zpravidla jsou to rodiče paní domu z Ósaky, pro které je zde nachystaný skládací futon na spaní. Pátý balkón slouží jako šatna a kosmetický koutek. Mini balkón u stropu je pro svou sníženou výšku ideální hernou pro děti. Odtud je možné vejít na střešní terasu. Jsme u čísla sedm. Sedmý balkón je vybavený houpací sítí, kde mohou členové rodiny číst, spát, zkrátka odpočívat. Na jižní straně domu je pak situovaný balkón, který je skvělým místem pro sušení prádla. Tento dům zkrátka stírá hranice mezi pobytem venku a uvnitř, zároveň poskytuje potřebné soukromí.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Takeshi Hosaka Architects, archdaily.com

Zdroj článku