Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Na vodní hladinu „českého moře“ umístili jedinečnou plující stavbu, která nadchne designem i dokonalým komfortem

Info ikona
Kometa Lipno Blue Marine

Lipno, kterému se říká české moře, bylo jednoznačnou volbou. Východ slunce a mlžný opar nad ranní vodní hladinou, stejně tak zapadající slunce s jedinečným výhledem je nezapomenutelným zážitkem.

Terezie Benoni | 17. 03. 2023

Ráno se vzbudíte a vidíte před sebou jen jezero, drobné vlnky, přírodu a pár loděk zakotvených v přístavu. Modul zvaný majiteli Kometa se bezstarostně houpe na hladině Lipenského jezera, a kromě nezapomenutelných výhledů také nabízí design a veškeré potřebné vybavení. Designový modul navrhla Adéla Bačová a na Lipně podobné ubytování nepotkáte. Jedná se totiž o naprostý unikát. Vybavením tento modul klasickou lodní kajutu rozhodně nepřipomíná. Nechybí zde útulný obývák s kuchyňským koutem, pohodlná postel i teplá sprcha a splachovací toaleta. Z okna vás pak čekají krásné výhledy a o vytápění se postarají stylová kamna.

Galerie: Modul na hladině Lipna
Mohlo by se vám líbit

Dvakrát měř…

Provozujeme zde již pár let hotel, ale vždy bylo těžké sehnat v této lokalitě kvalitní personál. Proto jsme se rozhodli poslední roky vzít řízení hotelu nakonec pod sebe a postupně jsme se učili správnému hoteliérství, a to i vlastními chybami. Jednoho letního večera jsme si říkali, že bychom rádi předali zážitek z tohoto krásného místa dál a chtěli jsme, aby to byl nevšední zážitek, něco, co na Lipně ještě není,“ vzpomíná manažerka Ing. Markéta Novotná, „Na instalaci a správné ukotvení byly nutné důkladné přípravy, jelikož to byla i pro výrobce první takto objednaná zakázka. Museli jsme všichni postupovat velmi individuálně. Následně samotná instalace právě díky důsledným přípravám proběhla velmi rychle a bezproblémově. Dá se říci, že za jeden den byla Kometa zrozena a připravena na své první návštěvníky. Největší respekt jsme samozřejmě měli z plovoucích pontonů, které jsou základním pilířem pro půdorys Komety, nicméně, díky odborným výpočtům a spolupráci dodavatelské firmy se ukázaly naše obavy jako bezpředmětné. S čím se podotýkáme a co nás trápí je zimní období a led na vodní hladině, který neustále pracuje a mohl by nám při své síle nadělat škody. Aby hladina kolem Komety nezamrzala je opatřená tzv. trimovacím systémem, takže může být bez starostí v provozu i během zimy a najdete ji v nabídce Amazing Places.“ Interiér Komety je zpracován tak, aby zapadl do přírody, ale aby byl i praktický pro užívání. Prvky jsou zde v moderním stylu s jednoduchými liniemi.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku