Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Info ikona
Domácí wellness i s bytem pro hosty

Milovníci relaxace a zdravého životního stylu toužili mít na pozemku své soukromé wellness. Nakonec spolu s ním vznikl také útulný byt pro hosty.

Terezie Benoni | 18. 06. 2022

Jednoduchá moderní obdélníková stavba svým stylem koresponduje s hlavní budovou, která stojí nedaleko na stejném rozlehlém pozemku. Majitelé se nakonec po konzultaci s architekty ze studia Miramari rozhodli, že se nepokusí své vysněné wellness umístit do hlavní budovy, ale raději postaví samostatý domek, který bude stoprocentně sloužit odpočinku a relaxaci. Tvůrcům minimalisticky pojatého projektu bylo inspirací především Japonsko, které ve svých stavbách zdůrazňuje především funkčnost, jednoduchost a čistotu designu.
 

Galerie: Domácí wellness i s bytem pro hosty
Mohlo by se vám líbit

Byt pro hosty jako bonus

Nakonec vznikla obdélníková stavba o ploše 90 m². Tak je rozdělená na dvě samostatné zóny, tak aby se vzájemně nerušily. V jedné části je ono slibované wellness, v té druhé je garsonka, která má sloužit především jako ubytování pro hosty. Střední otevřená část je koncipována jako místo pro letní posezení s velkým stolem, kuchyňským koutem a krbem. Vlevo od ní je pak garsonka se samostatným vstupem, menší kuchyní, ložnicí a koupelnou. Napravo domácí wellness se saunou, odpočívárnou a venkovní sprchou. Venkovní bazén s protiproudem je lemovaný velkou terasou. Výrazným estetickým prvkem jsou externí stínící panely, které se dají variabilně posouvat, takže se může interiér zcela otevřít, nebo naopak schovat za intimní plášť.

Zdroj informací: Miramari design, miramari.cz