Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Slovenský dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí a proměnil se v romantické sídlo

Info ikona
Slovenský dům v romantickém stylu

Ideální bydlení pro milovníky všeho francouzského, romantického a vintage. Ale ještě nedávno tomu tak nebylo. Klasický dům postavený v 70. letech byl zcela nevyhovující a potřeboval rozsáhlou rekonstrukci.

Terezie Benoni | 17. 12. 2023

Majitelé klasického domu postaveného v 70. letech si na pomoc přizvali interiérovou designérku Odette Kmeť Fedorovou. Dům potřeboval kompletní rekonstrukci a při té příležitosti bylo rozhodnuto také o změných dispozic. „Odstraněním jedné příčky jsme zvětšili kuchyni, ale musel tam vzniknout sloup ve kterém je veden odpad a voda do patra,“ vysvětluje autorka projektu. Sloup obložili cihlami a tak dokonale zapadl do jinak rustikálně pojatého interiéru. Kuchyň je zařízená v klasickém venkovském stylu, který jen podtrhují masivní odhalené stropní trámy. 
 

Galerie: V romantickém stylu
Mohlo by se vám líbit

S nádechem Francie

Obývací pokoj je spojený s jídelnou a na něj navazuje hala. Díky tomuto propojení vznikl pocit velkého prostoru. Dominantou haly je především schodiště. Schodiště má nové zábradlí, které je velmi jemné, oproti původnímu a tím působí lehce a otevřeně. „Vyměněné je i dřevo na celém schodišti a jediné, co zůstalo původní, je dřevěný obklad na stěně, který jsme ale namalovali na jemně šedou barvou,“ vysvětluje Odette Kmeť Fedorová. Romantický styl najdeme v celém interiéru. Od velkého kusového nábytku v provensálském stylu, až po pečlivě vybraný textil i drobnější dekorace

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku