Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Útulné letní sídlo slouží třem generacím pro společný odpočinek

Info ikona
Letní sídlo pro tři generace

Novostavba stojí na zelené louce, nedaleko remízku, v příjemné krajině středních Čech. Dům je poskládán z několika menších, na sebe navazujících objemů, z nichž každý slouží jinému účelu a poskytuje tak zázemí pro tři generace jedné rodiny.

Terezie Benoni | 15. 04. 2023

Rodinné sídlo stojí doslova na zelené louce, nedaleko remízku, v příjemné krajině středních Čech. Dům poskytuje zázemí pro tři generace jedné rodiny. Dědeček, babička, táta, máma a dva kluci tu mají dost prostoru trávit společně léto a spoustu víkendů během celého roku. „Dům je poskládán z několika menších, na sebe navazujících objemů, z nichž každý slouží jinému účelu. Celá rodina se schází v centrální části domu, kde je obývací pokoj s krbem, jídelna a kuchyně. Tento prostor je srdcem domu a díky velkým posuvným oknům je otevřen do zahrady,“ vysvětlují architekti Daniel Rohan a Daniel Baudis ze studia DDAANN

Galerie: Letní sídlo pro tři generace
Mohlo by se vám líbit

Dostatek soukromí i místo pro společný čas

Každá generace má své soukromí. Prarodiče užívají vlastní “vejminek“ s obytným koutem, ložnicí a hygienickým zázemím. Rodiče mají k dispozici prostornou ložnici, koupelnu i pracovnu, která může zároveň sloužit jako hostinský pokoj. Královstvím kluků je dětský pokoj ve druhém patře, ze kterého mají výborný přehled o širokém okolí. „Hmoty obytných částí doplňují vstupní prostory se zázemím, kůlna s dílnou a kryté stání. Na stavbu navazuje jižní terasa, v jejímž rohu se tyčí vysoký sloup. Na něj je kotveno lanoví zelení porostlé pergoly, je tu i zahradní sprcha a na špičce se točí vrtule malé větrné elektrárny,“ popisují autoři projektu. Celý dům obklopuje velká zahrada, ve které rostou stromy, pěstuje se tu ovoce, zelenina, a také bylinky do kuchyně.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku