Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Z prastarého vinného sklípku se stalo stylové bydlení

Info ikona
Z prastarého vinného sklípku se stalo stylové bydlení

Nejprve chtěli přestavět původní staletý sklípek, bohužel velmi špatný technický stav původní konstrukce donutila majitele, aby postavil novostavbu, která ale z původního tvarosloví vychází a zachovává několik výrazných prvků tradiční stavby.

Terezie Benoni | 19. 06. 2023

Jedná se o přestavbu původního vinného sklepa na rekreační objekt s kapacitou 4–14 lidí, vysvětluje architekt Ondřej Volný z ateliéru SKVADRA architekti. „Vzhledem ke špatnému technickému stavu stávajících konstrukcí, byla původně uvažovaná rekonstrukce nahrazena novostavbou respektující charakter a tvarosloví původního objektu i jeho architektonický ráz. Koncept zachovává několik výrazných prvků domu. Kromě objemových proporcí je to například jakési nakročení, tzn. zachování zešikmení čelních pilířů a široké rozkročení domu, podpořené novým klenebním prvkem na fasádě.“

Galerie: Rekonstrukce vinného sklípku
Mohlo by se vám líbit

Výhled na celou Pálavu

Novým prvkem je celo prosklená část fasády umožňující prosvětlení a výhled přes vodní hladinu až na Pálavu. Prosklení je chráněno skládací okenicí. „Stávající sokl na čelní fasádě se do nově navrženém objektu promítne v podobě nízkého parapetu, plnícího zároveň funkci lavice na zápraží. Tyto parapety jsou spojeny s portálovou konstrukcí vstupních dveří do jednoho celku. Obklad štítové stěny včetně okenic odpovídá původní stavbě,“ uzavírají autoři projektu.

 

Zastavěná plocha: 55,6 m2 / užitná plocha 83 m2, pozemek 143,6 m2
Obestavěný prostor: 447,6 m3
Náklady: 2,7 milionu korun
Kompletní realizace: Osička stavební firma s.r.o.
Okna a dveře, interiérové prvky: jrvinterier.cz

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku