Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Ze dvou kontejnerů vyrobili své vysněné bydlení

Info ikona
Rodinný dům ze dvou krabic

Dva jednoduché kontejnery vyrobili mladé rodině na míru. Pak už jen stačilo převézt je na vysněné místo a noví obyvatelé se mohli stěhovat.

Terezie Benoni | 15. 03. 2023

Architekti z uruguayského architektonického studia MAPA vymysleli ten nejsnazší způsob, jak mladé rodině splnit sen o jednoduchém prázdninovém bydlení se vším potřebným komfortem. Montovaný domek dokonale zapadl do krajiny přírodního parku La Juanita na východním pobřeží Uruguaye. Intimní a pohodlné sezónní útočiště je složené ze dvou modulů. Jednoduché krabice splňují všechna kritéria moderního bydlení. Jsou umístěné na jednoduché betonové desce.

Galerie: Rodinný dům ze dvou krabic
Mohlo by se vám líbit

Jeden pro ložnice, druhý společný

Oba moduly byly vyrobené v továrně v Montevideu a dovezené na předem připravené místo. První z modulů slouží jako společný prostor pro rodinu. Na jednom prostoru je tu kuchyně, jídelna i obývací pokoj. Veškeré úložné prostory jsou ve velkých dřevěných boxeech. V jednom najdeme kuchyňskou linku i s potřebnými spotřebiči, v tom sousedním je krb na dřevo, knihovna i výklenek, ve kterém si můžete posedět s knihou v ruce. Čelní strana je zcela prosklená. Posuvnými skleněnými dveřmi je možné vejít na terasu s venkovní kuchyní. Úzkou prosklenou chodbičkou pak projdete do sousedního kontejneru, kde jsou dvě ložnice a koupelna.

Zdroj informací: MAPA Arquitectos, archdaily.com

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku