Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Zvenčí chaloupka na spadnutí, uvnitř pohádkový interiér

Info ikona
Romantická staletá chata

V zapomenuté ovocné farmě uprostřed britských Malvernských kopců stojí rustikální chata. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o ruinu, uvnitř na vás ale čeká překvapivý luxus.

Terezie Benoni | 6. 04. 2023

V hrabství Worcestershire v samotném centru Anglie je oblast Malvernských kopců. Uprostřed staré ovocné farmy poblíž soukromého rybníku stojí zapomenutá chatka. Kamenná budova tu stojí už dlouhá staletí a sloužila místnímu farmáři, který měl na starosti okolní jabloňový sad. Současný majitel se rozhodl vdechnout staré kamenici znovu život, a tak její interiér citlivě zrekonstruoval. Přitom se mu ale podařilo dochovat dobové kouzlo a vytvořil dokonalý romantický úkryt pro každého, do potřebuje na chvilku utéct z hektického každodenního života.

Galerie: Romantická staletá chata
Mohlo by se vám líbit

Rustikální interiér zabalený v listí břečťanu

Historie této malé budovy sahá až do 16. století a nachází se uprostřed šestnácti akrového panství. Interiér je zařízený zcela atypicky. Otevřený interiér poskytuje na jedné ploše kuchyň, jídelnu i obytnou část. Je zde jedna ložnice s manželskou postelí a malá koupelna. Při rekonstrukci se podařilo dochovat původní trámy, kamenné zdi i klenuté krovy. Najdeme tu ale řadu roztomilých zvláštností, které byly láskyplně zrestaurovány a vytvářejí nenapodobitelnou atmosféru. Nesmíme zapomenout ani na dlážděnou kamennou terasu s dechberoucím výhledem do okolní divoké krajiny.
 

Zdroj informací: Unique Homestays, uniquehomestays.com

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku