Přejít k hlavnímu obsahu
Inspirace

Hýbejte se víc. Kde jinde než doma!

A další verze visuté hrazdy. Pokud máte v předsíni dost místa, je to ideální místnost na cvičení – nebudete tu nikoho rušit! A vejde se sem i nástěnná hrazda na přítahy/tyč na ramínka/držák na šály! Foto: Dezeen.com

Myslíte si, že ztrácíte kondici? Vytvořte si doma krásný jóga koutek, originální lezeckou stěnu nebo si s dětmi zaskákejte panáka klidně v obýváku. Počítá se každý pohyb, ne jen ten v tělocvičně. Je to snadné, nakoukněte do naší inspirace!

Anna Černotová | 8. 01. 2019

Plně vybavená domácí tělocvična je krásná, ale počítá s tím, že už máte vytvořené určité návyky a sportujete opravdu dlouho a pravidelně. Přiznejme si ale, že ve většině případů to tak není. Více se hýbat – to je o celkové změně životního stylu a pokud stojíte teprve na začátku, nemá zatím velký smysl investovat do drahých posilovacích strojů a trenažerů. Ano, máme teď na mysli všechny ty rotopedy a běhací pásy, které v našich domácnostech slouží jako ten nejdražší a zároveň nejošklivější odkládací stolek, jaký jste kdy měli. 

Zkuste na to jít jinak. Začněte třeba s některou z lehčích forem jógy a postavte svou filosofii na tom, že si uděláte hezkou chvíli, která patří jen vám. Vytvořte si doma hezký a klidný kousek pro relaxaci a postupně přidávejte stále složitější pozice. Nebo se vraťte k něčemu, co vás bavilo, když jste byli malí – skákání gumy, lezení po žebřinách, houpání na kruzích. Ať je to cokoliv, nebojte se nepatrně upravit část bytu. Když si doprostřed obýváku pověsíte hrazdu nebo boxovací pytel, nejenže vás budou vaše děti milovat, ale budete mít příležitost zaskákat si nebo pověsit se hlavou dolů stále na očích. A to je ten správný, přirozený a nenásilný začátek změny životního stylu!

Náš tip: Pamatujete si ještě, jak jste jako děti skákali gumu? Jedničky, dvojky, trojky a tak dál? Pruženku si můžete koupit v libovolné barvě a s návodem na skákání i teď a ukázat vlastním dětem, jak se bavit offline!