Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Jedinečný domov v bývalé nábytkářské dílně

Info ikona
Jedinečný domov v bývalé nábytkářské dílně

Staré sklady nebo továrny, které byly přestavěny na rodinné domovy, mají vždy zajímavou atmosféru a jedinečné dispozice, které se jinde nevidí. Spojení průmyslové historie a moderního bydlení je zárukovou originálního domova.

Terezie Benoni | 14. 10. 2022

Dvoupokojový mezonetový dům se nachází v bývalé nábytkářské dílně v londýnské čtvrti Bethnal Green. Interiér navrhla společnost Practice Architecture. Tato londýnská společnost byla založena v roce 2009 a zabývá se realizací kulturních, komunitních a rezidenčních projektů. Vždy se inspirují daným místem a na projektech se podílejí od samotného nápadu, až po finální práce. Tentokrát se pokusili přeměnit starou dílnu na rodinné bydlení, kde se potkává staré s moderním, syrové cihlové zdi a odhalené dřevěné trámy jsou kombinovány se současnými materiály a designem.

Galerie: Z dílny útulný domov

Hlavně spousta světla

Obývací pokoj propojený s kuchyňskou částí je nově prosklený na obou stranách budovy. Jedná se o jakési okno se zabudovanými lavicemi a s úložným prostorem. Dřív tmavý prostor ještě nově prosvětluje světlík nad pohovkou. O teplo se v chladnějších měsících kromě podlahového topení stará také klasický krb na dřevo. Za kuchyňskou částí se našlo místo i pro útulnou pracovnu se stěnami pokrytými korkem. Minimalisticky pojatá kuchyně je tvořena ocelovým korpusem s překližkovými skříňkami a pracovní deskou z litého betonu. Dvě ložnice a koupelna se nacházejí v suterénu. Koupelna, které dominuje vana od Henryho Stringera je ve středu budovy a pohodlné ložnice po stranách. Jedna z ložnic má okno s výhledem do malé zahrady ve vnitrobloku a oknem je možné vejít přímo na ni. Druhá z ložnic má zase vlastní zimní zahradu, která současně funguje jako světlík. Veliké zrcadlo umocňuje dojem ze zajímavého prostoru.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku