Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

K bydlení si upravili starý školní autobus a cestují s ním po světě

Info ikona
Školní autobus

Znáte typické americké žluté školní autobusy? Přestavte si ho v bílé barvě a místo sedaček a desítek školáků uvnitř plnohodnotný interiér, odpovídající dobře vybavené garsonce! Tak vypadá mobilní příbytek mladé americké dvojice, která před komfortem života v domku na předměstí dala přednost cestování a poznávání života v jiných zemích. Pojďte nakouknou do jejich vymazleného domova na kolech!

Terezie Benoni | 10. 06. 2022

Robbie a Priscilla z New Yorku (tam se ale moc nevyskytují) se o zkušenosti s mobilním bydlením dělí s fanoušky na svém instagramovém účtu. Proměna autobusu v pohodlné bydlení nebyla jednoduchá – museli vyměnit okna, zateplit stěny a vyřešit zdroj energie, kterým se nakonec stalo šest solárních panelů na střeše a generátor. Když už bylo všechno hotovo, odporoučel se motor a tak museli nemalou částku investovat do nového. Pak už se ale konečně vydali na cesty a svůj autobus časem stále vylepšovali

Galerie: Bydlení ve školním autobusu
Mohlo by se vám líbit

Kamínka na dřevo

V chladných dnech se o teplo stará topidlo na propan butan a kamínka na dřevo. Najdete tu pračku zkombinovanou se sušičkou, splachovací toaletu a koupelnu se sprchovým koutem, kromě toho má autobus i dvě venkovní sprchy pro teplé dny. V kuchyni je tekoucí teplá i studená voda a dostatek pracovní plochy, takže se tu dá uvařit večeře i pro několik lidí. Důmyslně řešená kuchyňská linka i ostatní skříňky pokytují tolik úložného prostoru, jako kterýkoliv malý byt. Ložnice je v samostatné místnosti, a tak mají spáči dost souromí.

Zdroj informací: Going Boundless (instagram.com/going_boundless)