Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Klasicky zařízený byt v moderním elegantním stylu

Info ikona
Elegantní byt ve Švédsku

Černobílá kombinace, dřevo a kvalitní textil ve světlých tónech. To je zaručený recept na dokonalý interiér. Jak se zadařila rekonstrukce tohoto dvoupokojového bytu?

Terezie Benoni | 10. 10. 2022

Dvoupokojový byt, který má něco málo přes šedesát metrů čtverečních, prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Dům, ve kterém se nachází byl postavený už před sto lety. Díky tomu se byt může pyšnit vysokými stropy a velkými okny. Dřív se jednalo o veliký pětipokojový byt, který byl následně rozdělený na dva byty. Právě proto je interiér v některých detailech poněkud atypický.

Galerie: Elegantní byt ve Švédsku
Mohlo by se vám líbit

Úložné prostory na prvním místě

Když vejdete do bytu, ocitnete se v menší předsíni s odkládacím nábytkem, je tu malá komora a vedou odtud dveře do haly, která je sama o sobě reprezentativní a propojuje obě části bytu. Je tu praktická komoda, a především veliké secesní zrcadlo. V celém interiéru jsou dřevěné dubové parkety. Na jedné straně bytu je moderní kuchyň v bílém dekoru. Linka je postavená truhlářem na míru. Skříňky má až ke stropu a je po obou stranách místnosti, takže je úložný prostor skutečně velkorysý. Pod oknem je malá lavice k posezení s kávou, ale větší jídelní stůl našel své místo v obývacím pokoji. Vedle kuchyně je ložnice. Ani ta není ochuzená o úložný prostor. Celou jednu stěnu zaujímá veliká šatní skříň. Z ložnice vedou dvoukřídlé dveře na balkón orientovaný na jižní stranu a situovaný do klidného vnitrobloku. Obývací pokoj je na opačné straně bytu s oknem vedoucím do ulice. Pod ním je jídelní stůl a nechybí pohodlná sedačka doplněná o praktické sedací pufy.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku