Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Kontroverzní rekonstrukce bytu ve Valencii

Info ikona
Kontroverzní rekonstrukce bytu ve Valencii

Rozhodli se zachovat maximum historických detailů, zároveň do nového prostoru přinést zcela nový, současný příběh. Výsledkem je zajímavý koktejl originálních textur, materiálů i barev.

Terezie Benoni | 14. 07. 2021

Projekt nazvaný flat | 1 je ztělesněním živých a zároveň kontroverzních nápadů. Ty do realizace vnesl architekt Sarkis Araqelyan společně s ateliérem unnamed studio. Hlavní myšlenkou interiéru bylo zachovat historii místa a přidat mu jeho vlastní, novou historii. Nacházíme se v prosluněné španělské Valencii a pro své nápady dostali architekti plochu o velikosti 120 m².

Galerie: Koktejl starého a nového
Mohlo by se vám líbit

Důležitost původních prvků

„Během renovace jsme pečlivě zvážili důležitost zachování původních podlah, klenutých stropů a dalších originálních detailů,“ vysvětlují architekti. „V prostoru jsou poklidné stinné kouty s jasnými dominantními akcenty; kombinace eklektických interiérových dekorací a moderních technik je dalším výrazným tématem tohoto projektu.“ Například kuchyně byla natřena ve zcela monotónní šedé barvě, což umožnilo zachovat původní cihlové zdi budovy. Jako důležitý estetický prvek byly využity staré nosné kovové trámy. Tvoří také vizuální „surový“ vzhled, který je jakýmsi kontrapunktem k historickým prvkům.

Mohlo by se vám líbit