Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Letní domek je jednoduchý ale naprosto dokonalý

Info ikona
Letní domek je jednoduchý ale naprosto dokonalý

Protože majitelé vlastní velký pozemek v nádherné přírodní oblasti chráněné UNESCO, stal se jejich dům častým místem návštěv. Aby se vzájemně s hosty nerušili, postavili jim praktickou přístavbu.

Terezie Benoni | 20. 06. 2021

Návštěv neustále přibývalo a místo v domě začalo scházet. Pojďme na návštěvu do brazilského města Trancoso, kde se majitelům podařilo na pozemku postavit dům pro hosty. Nechybí bazén, ani veškeré potřebné zázemí. Nový zahradní domek je obklopený vzrostlými stromy a keři, nechybí exotické rostliny. Město, které se nachází v přírodní rezervaci chráněné UNESCO, bylo dřív rybářskou vesnicí. Ta byla až do 70. let izolovaná. Až po roce 1986 byla do celého města přivedena elektřina, přesto i tak zůstává velká část města nemodernizovaná, což vytváří uklidňující prázdninovou atmosféru.
 

Galerie: Zahradní dům pro hosty
Mohlo by se vám líbit

Vydařená rekonstrukce příměstského domu v Lánech v retro-stylu

Zadáním pro architekty z Kaa Studio bylo navrhnout koncept celkové rekonstrukce příměstského domu v Lánech pro víkendové bydlení v retro-stylu. Vznikl tak jednoduchý, funkční a venkovský domek s jedinečnou atmosférou.
marianne.cz

Propojený s exteriérem

Architekti projektu ze studia GN Architecture se inspirovali v původní vegetaci i v okolní architektuře. Inspirovali se místním životním stylem, který neovlivňují moderní technologie ani konzumní přístup k životu. Chtěli pomoci návštěvníkům tohoto místa vrátit se ke kořenům a znovu se spojit s okolní přírodou. Architektonickou odpovědí byl holistický přístup k projektu a zapojení stávající vzrostlé zahrady. Ta poskytla oporu pro nově vzniklý dům s bazénem. Vnitřní prostory byly otevřeny do exteriéru a zahrada se stala srdcem budovy.

Info ikona
Letní domek je jednoduchý ale naprosto dokonalý
Mohlo by se vám líbit

Lesní chata dokonale zapadla do okolní přírody

Ve vysokém, hustém a prastarém endemickém lese stojí jednoduchá dřevostavba, která dokonale ctí okolní přírodní rezervaci. Nenápadný domek může být skvělým příkladem, jak postavit moderní jednoduchou chatku, která poskytuje absolutní pohodlí a přitom je citlivá k životními prostředí.
marianne.cz

Klidné spací křídlo

Dům je rozdělený na dva vzájemně propojené bloky. V jednom se nachází společná denní část, ve druhé klidná noční. Oba bloky jsou postavené vedle sebe a neustále udržují vizuální spojení se zahradou i s hlavním domem. Velké posuvné panely vysoké 3,5 m a široké 4 m v obývací části zcela otevírají interiér směrem na terasu u bazénu. Spací křídlo je obestavěno místními laťkami z eukalyptu, které jednak propojují dům s přírodou, zároveň ho zútulňují a vytváří potřebnou intimitu. Laťka ponechané s mezerami propouští do domu příjemné tlumené světlo. Projekt byl vytvořen během letošní pandemie, která se na mnoha úrovních ukázala jako náročná. To inspirovalo architekty, aby spíš než zahraniční zdroje, využili sílu místních řemeslníků. Interiérový design navrhla společnost Maresca Interiors. Těm se podařilo najít rovnováhu mezi architekturou a místním tradičním designem. Nábytek i vybavení jsou zcela lokální za použití místních materiálů. Umělecké předměty pochází jak od domorodých kmenů v Amazonii, tak od zdejších umělců.

Mohlo by se vám líbit

Kompletně zrekonstr8uovaný letenský byt nyní zdobí pastelové tóny

Zveme vás na návštěvu bytu v pražské čtvrti Letná, který prošel zásadní rekonstrukcí. Přáním majitelů bylo mít co největší pobytový prostor. Protože je celý objekt kulturní památkou, bylo nutné k realizaci přistupovat velmi citlivě.
marianne.cz