Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Mladá rodina využila podkrovní byt do posledního centimetru, z nepraktického koutu udělali dětskou skrýš

Info ikona
HAO Design

Podkrovní byty jsou nádherné, ale díky šikmým stropům také dost limitující. Mladí rodiče si díky šikovným architektům ale poradili nejen s rozdělením jednoho velkého prostoru na společenskou a klidovou zónu, ale ještě našli využití pro místo, které by jinak muselo zůstat prázdné.

Terezie Benoni | 8. 01. 2024

Podkrovní byt na okraji Pekingu má sto metrů čtverečních a patří mladému páru s jedním malým dítětem. Oba rodiče pracují často z domova a proto chtěli mít ve velkém, otevřeném prostoru, v němž budou strávit čas co nejvíce spolu jako rodina, také místo pro klidnou pracovnu, kde se budou naopak moci co nejvíce soustředit. Podkroví má dost vysoké stropy, a tak architekti ze studia HAO Design navrhli rozdělit jej do dvou úrovní – spodní patro slouží jako společenský prostor, vestavba v horní části je potom klidovou zónou, v níž najdete ložnici, koupelnu a pracovnu

Galerie: Podkrovní byt navržený pro rodinu
Mohlo by se vám líbit

Minimalistický moderní byt pro čtyřčlennou rodinu

V industriálních kulisách najdeme čtyřpokojový byt zařízený v minimalistickém skandinávském stylu. Šikovně řešené úložné prostory vzdušný interiér nijak nezatěžují.
mariannebydleni.cz

Dokonale využitý prostor

Šikmé stropy sice ubírají užitnou plochu bytu, ale přesto se majitelé po poradě s architekty rozhodli je zachovat, neboť působí útulně, dávají bytu pěknou atmosféru a střešní okna přivádí do bytu měkké, přirozené denní světlo. Nejproblematičtější kout, kde se šikminy svažují až k podlaze, byl proto navržen jako dětský úkryt. Od okolního světa ho odděluje závěs a za ním už začíná dětské království. K velké radosti syna majitelů se tak využil prostor, který by jinak zůstal hluchý. V bytě najdete spoustu přírodních materiálů, od dřeva přes vlněné kusové koberce a bavlněné látky až po odhalené cihlové zdivo. To všechno společně s jemnými pastelovými barvami sem vnáší útulnost a dělá byt příjemným a funkčním místem pro rodinu, která je ráda pohromadě.

Mohlo by se vám líbit

Skandinávský interiér v šumavské Sušici

Martina Bublíková žije s rodinou v domě, který postavil její tchán s tchýní. Interiér zařídil Martinin manžel, který pracuje jako truhlář. Proč si tolik zamilovali právě severský styl bydlení?
mariannebydleni.cz
Zdroj článku