Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Moderní dřevostavba stojí na přírodních skaliscích

Info ikona
Švédský soběstačný dům

Minimalisticky pojatá dřevostavba stojí jen půl hodiny cesty autem od hlavního švédského města Stockholmu. Dům je jedinečný svou nízkou energetickou náročností.

Terezie Benoni | 22. 04. 2021

Jedná se o pasivní dům, který funguje v dokonalém souladu s přírodou a ničím ji nezatěžuje. Je umístěný na skalisku a na pozemek svítí slunce po celý den. Kromě hlavní obytné budovy má přístřešek pro dvě auta a nechybí ani venkovní sauna a bazén. Obytná plocha domu je 175 metrů čtverečních rozdělených, které jsou rozdělené na tři soukromé pokoje a společné prostory. Interiéru dominují světlé plochy. Ať už se jedná o borovicové dřevo, které se objevuje na stěnách i stropech, bílou betonovou podlahu, nebo světlý carrarský mramor, který se opakuje v kuchyni i koupelnách. Promyšlený systém svítidel zajišťuje, že je interiér celoročně světlý a ani skandinávské příšeří zde nemá šanci.
 

Galerie: Švédský soběstačný dům
Mohlo by se vám líbit

Smysluplný luxus

Dřevostavba má jednoduchý exteriér s jasně danými liniemi. Jednoduše je zařízený také interiér. Hlavní obytná místnost slouží jeko kuchyně, jídelna i obývací pokoj. Celá stěna se dá otevřít a můžete odtud vejít na terasu a dál do zahrady. Kuchyně je v minimalistickém bílém dekoru, se kterou kontrastuje obklad kolem sporáku z černé žuly a pracovní deska na kuchyňském ostrůvku je z carrarského mramoru. V obývacím pokoji nechybí krbová kamna. Nábytek se nese v duchu moderního skandinávského stylu, nechybí dostatek přírodních materiálů a pečlivě vybrané designové kousky. V domě jsou tři ložnice s dostatečným úložným prostorem.


Zdroj: florinpartners.com

Info ikona
Švédský soběstačný dům
Mohlo by se vám líbit