Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Byt

Moderní skandinávský design městskému bytu dokonale sluší

Info ikona
Ve skandinávském minimalistickém stylu

Šedesátimetrový byt není nikterak velký, ale díky vhodně zvolenému nábytku působí vzdušným dojmem. Prošel důkladnou rekonstrukcí a stoletý interiér se tak převlékl do moderního kabátku.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 14. 04. 2021

Zrekonstruovaný byt ve staré zástavbě se může pochlubit hned několika kouzelnými prvky. Jsou to dva balkonky, z nichž jeden vede na západ, druhý na východ. Oba nabízí výhledy na okolní město Göteborg. Byt je dvoupokojový s jedním extra pokojíčkem, který najdete za kuchyní schovaný za skleněnou stěnou s kovovým rámem. Může sloužit jako pokoj pro hosty, ale díky spoustě denního světla je to ideální místo pro lenošení s knížkou. Hlavní obytný prostor tvoří obývací pokoj spojený s kuchyní. Obě místnosti jsou zařízené v elegantním minimalistickém skandinávském stylu. Ani kuchyně není výjimkou. Linka od společnosti Kvänum s velkým kuchyňským ostrůvkem je navržená tak, aby spíš než pracovní kout připomínala nábytkový luxusní kus. A to se skutečně podařilo. Dřevěné skříňky doplňují nerezové prvky, a především obklad z tmavé žuly. Tmavé akcenty propojují prostor kuchyně s tím obývacím. Také zde se objevuje jak dekor dřeva, tak černé detaily. Z obývacího pokoje můžete vejít na praktický balkon. V pokoji nechybí pohodlné posezení a také jídelní stůl.
 

Oprav se nezalekli

Rekonstrukce bytu z přelomu minulého století byla vskutku radikální. Nepodařilo se dochovat nic, i stropní zdobené lišty bylo potřeba nechat vytvořit nové, podobně jako dřevěné podlahové lišty. Původní podlahy byly v zuboženém stavu, tak interiér zdobí zcela nové. Původní dispozice počítala s tím, že ložnice byla v místě dnešní kuchyně. Současní majitelé ale chtěli oddělit klidovou zónu od společenské. Rozhodli se proto spojit kuchyň s obývacím pokojem a ložnici situovat na opačnou stranu bytu. A udělali dobře! Jejich ložnice je v klidné části a navazuje na ni balkon vedoucí do klidného vnitrobloku. Ve dvoře se také našlo místo pro kouzelnou terasu s posezením a grilem.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion