Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Odvážných barevných kombinací se nezalekli a dobře udělali!

Info ikona
Odvážných barevných kombinací se nezalekli a dobře udělali!

Dva dřív oddělené byty, které byly nad sebou, se rozhodli architekti spojit centrálním schodištěm a dopřát tak rodině velkorysý prostor. Ozvláštnili ho také nevšedním výběrem barev i materiálů.

Terezie Benoni | 13. 11. 2022

Projekt nazvaný Nadja mají na svědomí architekti ze studia Point Supreme. Dům byl dřív rozdělený na dva byty nad sebou. Ty se rozhodli nynější majitelé spojit. Architekti navrhli centrální schodiště a dopřáli rodině úctyhodných 270 m². Přízemí domu má lehce přímořský nádech. Velké kusy nábytku působí jako plovoucí ostrovy a rodina si může užívat velký propojený prostor. Jednotlivé místnosti nejsou rozdělené, ale hravě přechází jeden ve druhý. Nábytkové kusy byly vyrobené na míru, jsou zčásti průhledné, občas průhledům brání vnitřní příčky nebo záclony.

Miniaturní architektura

Nejzajímavějšími prvky je složitá konstrukce schodiště, kuchyňské skříňky a nábytkové kusy v obývací části. Každý z nich má jedinečnou atmosféru a retro nádech. Horní byt má o něco přízemnější ráz. Jednotlivé ložnice a dětské pokoje především dbají na přání svých obyvatel a na prvním místě při jejich návrhu stála praktičnost. Všechny pokoje jsou striktně rozděleny na sociální oblast a intimní soukromou zónu. Nechybí zajímavé grafické zpracování, které je inspirované řeckými ostrovy. „Klienti pečlivě sledovali proces návrhu. Neustále byli nadšení, ale také jednotlivé kroky zpochybňovali. Díky vzájemné diskuzi jsme dosáhli extrémně bohatého a uspokojivého výsledku,“ pochvalují si autoři projektu.

Zdroj článku