Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Originální byt milovníka hudby a vinylů

Info ikona
Atypicky řešený byt

Jídelna, kuchyně i obývací pokoj jsou v jednom velkém otevřeném prostoru, který se celý den koupe v denním světle. Netradičně zařízený byt s osobitou atmosférou obývá milovník hudby.

Terezie Benoni | 29. 09. 2022

Dvoupokojový padesátimetrový byt se nachází ve staré zástavbě. Malý byt má dispozice řešené tak, aby společenský majitel využil každý jeho centimetr na maximum. Obětoval místo v ložnici, která se nachází v pouhém výklenku, na úkor velké společenské místnosti. Díky tomu, že má majitel na stejném patře, jako se nachází byt, praktickou komoru, nebylo nutné pořizovat do interiéru velké skříně. V komoře má schované veškeré sezónní oblečení a domácí náčiní i potraviny. Kromě toho jsou v samotném bytě dvě menší praktické komory, které zcela nahrazují šatní i potravinové skříně.
 

Galerie: Atypicky řešený byt
Mohlo by se vám líbit

Vinyly jako stylová dekorace

Za vstupními dveřmi je malá chodbička s přilehlou komorou, která slouží jako malá šatna. Pak vejdete do chodby, ze které je možné zabočit napravo do koupelny, do které se pohodlně vešla i prostorná vana. V této části bytu je výklenek s policovým dílem a malá komora. Vpravo je malá místnost zařízená jako ložnice. Kromě postele a knihovny zde nezbylo místo na nic jiného. Aby nebyl tento tmavý prostor zcela ošizený o denní světlo, jsou ve zděné příčce použité luxfery, které potřebné paprsky propouští. Hlavní obytná místnost je koncipovaná jako jeden velký prostor rozdělený na funkční zóny. Kuchyňský kout je proto zařízený pouze nízkými skříňkami v nenápadném bílém dekoru s luxusní mramorovou pracovní deskou. Od obývací části je kuchyň oddělená praktickým ostrůvkem s barovými židlemi. Jídelní stůl je z masivního dřeva v tmavém dekoru, podobně jako ostatní nábytek. Je zvolený v retro stylu 60. let, a tak skvěle doplňuje všudypřítomné vinyly. Tmavý nábytek nijak neubírá na vzdušnosti interiéru díky parketám, které byly bíle nalakované.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku