Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Přízemní byt skrytý za velkými okny nabízí pohodlný luxus

Info ikona
V moderním skandinávském stylu

Skandinávský design je zcela univerzální a zalíbí se zkrátka každému. Dnešní návštěva bytu v domě z konce 19. století dokazuje, že moderní bydlení může jít ruku v ruce s nestárnoucí klasikou.

Terezie Benoni | 23. 09. 2022

V domě postaveném v 80. letech 19. století najdeme přízemní byt, který popírá předsudky, že bydlení v přízemí může být ve městě problém. Díky velikým oknům, třímetrovým stropům, a především možnosti vejít na zarostlý dvorek s příjemnou terasou, dodává bytu zcela nový rozměr. Vzdušný dvoupokojový bytobytnou plochu 73 m². Před dvaceti lety prošel dům rozsáhlou rekonstrukcí, přesto se podařilo zachovat jeho dobové kouzlo. Okna i dveře bylo potřeba vyrobit nové, ale jejich secesní styl zůstal.
 

Galerie: V moderním skandinávském stylu
Mohlo by se vám líbit

Ikea není tabu

Dispozice bytu jsou šikovně řešené. Vejdete do útulné haly, vedle ní je toaleta pro návštěvy a vchod do hlavní obytné místnosti. Zde najdeme prostorný obývací pokoj s jídelnou a vstupem na vlastní terasu. Hned vedle je ložnice se soukromou koupelnou a prostornou šatnou. Zajímavým prvkem v jinak světlém interiéru je tmavá dřevěná podlaha. Byt je zařízený v moderním skandinávském stylu, který nezapomíná na tradiční design. Některý nábytek je vyrobený na míru, jiný pochází z tradičních severských obchodních domů- jako je například Ikea. Pečlivě vybrané solitéry ladí se zajímavými moderními dekoracemi. Nesmíme zapomenout na výrazná svítidla, která v bytě s vysokými stropy skvěle vyniknou a stávající se jeho ozdobou.
 

Info ikona
V moderním skandinávském stylu
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku