Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Pro svou ženu navrhl praktický a elegantní dům

Info ikona
Pro svou ženu navrhl praktický a elegantní dům

Dlouhé roky navrhoval domy pro jiné, nyní ale přišla chvíle, aby se zamyslel nad potřebami vlastní rodiny. Výsledkem je zajímavý interiér, které je v prvé řadě praktický a také neustále zalitý sluncem.

Terezie Benoni | 10. 11. 2022

Jamie Chioco, ředitel společnosti Chioco Design v texaském Austinu, dostal před dvěma lety možnost navrhnout ideální domov pro sebe a svou manželku. Dům se dvěma ložnicemi, který byl v jeho majetku, byl postavený v roce 2019 a nachází se ve čtvrti East Austin v Cherrywoodu. Pár se ale rozhodl začít svůj život na novém místě a zcela od nuly. Protože dům byl vcelku vyhovující, rozhodli se ho přemístit na nové místo asi dvě míle daleko. „Navrhovat vlastní dům byl pro mě velmi zajímavý proces. Snažil jsem se skutečně pochopit, co potřebujeme, a jak vše v prostoru zkombinovat. Bylo nutné popřemýšlet o společných prostorách, i těch soukromých. Základem bylo přirozené světlo a otevřené obytné prostory. Proto jsou v domě čtyři na míru vyrobená vysoká rohová okna.“ Okna maximalizují výhledy do krajiny. Skleněné plochy doplňují posuvné dveře, která propojují exteriér s interiérem.

 

Šikovně maskované prostory

Hlavní vchod je ve skutečnosti umístěný ve středu domu a dostanete se k němu přes soukromé nádvoří. Poloprůhledné systémy dřevěných panelů manželům dopřávají dokonalé soukromí. Posuvné dveře zase oddělují, nebo naopak spojují dům s nádvořím a oblastí kolem bazénu. Veškeré použité materiály spolu ladí a jsou voleny v minimalistickém dekoru. Dřevěné panely v domě jsou z bílého dubu. Světlé dřevo v kuchyňské části doplňuje bílý mramor, který kromě pracovní desky a navazujícího obkladu na stěně zdobí také kuchyňský ostrůvek. Mramor se zopakuje také v elegantní koupelně, kde si skvěle rozumí s modrými obkladem a zlatými bateriemi. Ačkoli dům není na metry příliš velký, jeho šikovné a praktické řešení pomáhá vytvořit dojem mnohem většího prostoru. Krytá terasa a prostor kolem bazénu jsou dalšími místnostmi, které může rodina využívat.

Zdroj článku