Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Ačkoli se jedná o developerský projekt, majitelé z novostavby vytvořili opravdový harmonický domov

Info ikona
Interiér bytu v novostavbě je jedinečný, stejně jako lidé, kteří v něm bydlí

Jak se popasovat s bytem v novostavbě developerského projektu? Cílem bylo anonymní interiér přeměnit tak, aby se ze něj stal skutečný domov s individuální atmosférou.

Terezie Benoni | 1. 10. 2023

Developerské projekty mají jeden velký nešvar, a to je anonymita interiéru. Pokud se chcete v takovém bytě cítit skutečně doma, bude vás to stát nějakou energii. Majitelé bytu o dispozici 3 + KK požádali o pomoc architekty z ateliéru Ti architekti, aby jim s vytvořením potřebné atmosféry pomohli. Realizace se nakonec zcela obešla beze změn dispozic nebo nějakého bourání. Stačilo jim zapomponova dostatečné množství dřevěných latěk, které se většinou používají v exteriéru. Tak dodali bytu potřebný punc originality.

Galerie: Jednotný jazyk v interiéru
Mohlo by se vám líbit

Skutečný domov s individuální atmosférou

Neměnili ani podlahy, obklady a dlažby, dveře či sanitu, přesto interiér po zásahu architektů působí zcela jinak. „V rámci obývacího pokoje s kuchyní jsme narušili bílou utilitárnost mramorovým obkladem a betonovou stěrkou. Dominantním vizuálním prvkem celého interiéru se staly dřevěné laťky,“ popisuje změny Martin Machů. Latě funkčně rozdělují prostor, zároveň dodávají pocit kompaktnosti. Stejný motiv se objevuje v celém bytě. Svislé laťky najdeme na skříni u kuchyňské linky, nad jídelnou a sedací soupravou, kde se skrývají úložné prostory. V ložnici je z nich čelo postele a jsou také na úložných prostorech. Dětský pokoj nezůstává pozadu, protože mu dominuje výmalba, která vyobrazuje les.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku