Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Romantický staletý domek zve k odpočinku

Info ikona
Malý britský domek

Dokonalý ráj pro milovníky přírody a rustikálního stylu bydlení, najdeme v britském Cornwallu. Zvenčí nenápadný kamenný domek s bílou vápennou fasádou skrývá nečekané pohodlí.

Terezie Benoni | 7. 09. 2022

Velkou dávku romantiky poskytuje kouzelný domek v městečku Ponsanooth stojící mezi hustou sítí potoků řeky Fal. Špičkově zrekonstruovaný domek ve staroanglickém duchu nabízí nečekaný luxus. Rekonstrukce domku proběhla maximálně citlivě. Dominantním materiálem zůstal kámen, který je na několika místech odhalený. Výrazné jsou dřevěné trámy a klasické vápenné omítky, které dodávají interiéru pocit čistoty. Nové prvky jsou do těchto starých kulis zakomponované citlivě. Moderní kuchyňská linka je zcela jednoduchá. Kraluje jí žulová pracovní deska a kamenné umyvadlo. Opakující se materiály tak propojují interiér v jeden harmonický celek, což je v malém prostoru velmi důležité. Jídelní stůl byl vyrobený ze starých dveří, které byly pouze přebroušené, ale původní kování se rozhodli majitelé ponechat na svém místě.

Galerie: Malý britský domek
Mohlo by se vám líbit

Luxusní koupelna a obytná zahrada

Malinký domek je dokonalým útočištěm tak akorát pro dva. V přízemí je kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem. Nechybí tu koupelna s dokonalou měděnou vanou obloženou dřevem. Také v koupelně je umyvadlo vyrobené z kamene. Původní masivní krb v přízemí už nebyl plně funkční, ale stačilo znovu vyvložkovat komín a vložit do kameného otvoru menší kamínka a můžete se na klasické kožené pohovce značky Chesterfield kochat pohledem na praskající dřevo. Po schodech pak vejdete do obytného podkroví, kde je útulná ložnice se samostatnou toaletou a menším pokojíčkem, který lze využít jako šatnu nebo dětský pokojíček. K domu patří také prostorná zahrada, která je obehnaná vysokým dřevěným plotem, který zajišťuje dokonalé soukromí. Nerušeně tak mohou majitelé relaxovat ve vířivce a pak si poležet na masivním dřevěném lůžku krytým pergolou.

Zdroj článku
Mohlo by se vám líbit