Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Ruinu z 19. století opravili v dokonalý rustikální dům

Info ikona
Kouzlo středomořského domu

Kouzelný středomořský dům zel prázdnotou a od zbourání ho dělil jen malý krůček. To se ale rozhodli změnit noví majitelé a přebudovali do na velkolepý městský dům, kde se dá bydlet celoročně.

Terezie Benoni | 18. 03. 2021

Velkolepý městský dům v najdeme v samotném srdci Sólleru, v historickém městě na severozápadním pobřeží Mallorky. Nejen vnitřek se dočkal rozsáhlých oprav, architekti ze studia Berrow Projects nezapomněli ani na venkovní prostor. Dům, která byl postavený už v roce 1896 byl zrekonstruovaný bez kompromisů a s úctou k tradici domu. Cílem bylo, aby byla výsledná stavba obyvatelná celoročně a nabízela moderní pohodlí. V interiéru je pět obrovských ložnic, na jih orientovaná terasa a střešní terasa, která poskytuje úžasný výhled na nedaleké pohoří Tramuntana. Nechybí ani vyhřívaný bazén s příjemným posezením. Ačkoli je dům v samotném centru města, najdete za jeho dveřmi dokonalou intimní atmosféru.
 

Mohlo by se vám líbit

Se špetkou Francie

Tento dům byl navržený pařížskými architekty na konci 19. století a kouzlo staré Francie z něj skutečně vyzařuje. Tehdejší autoři projektu nebyli nijak přízemní. Jejich dům měl stropy vysoké pět metrů, obytnou plochu téměř 500 metrů, a především nespočet ručně vyráběného nábytku i dekorací. Materiály na stavbu domu byly dovezené z celého světa. Původní trámy, dveře i podlahy byly citlivě zrekonstruovány. Dům vlastnila jedna rodina celých 120 let, než jim došly síly i finance na správu tak velkého a zchátralého objektu. Dnešní architekti se snažili vrátit domu jeho tehdejší lesk a půvab, a tak i oni s citem vybírali každou dlaždici nebo dřevěný prvek. Na zahradě dnes najdeme vyhřívaný bazén se slanou vodou. Harmonické prostředí je zařízené minimalisticky s důrazem na kvalitu.

Galerie: Kouzlo středomořského domu
Mohlo by se vám líbit