Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Severská moderní dřevostavba z cedru, betonu a oceli

Info ikona
Skandinávská dřevostavba

Jen dvacet minut od centra Stockholmu a přesto v naprosté divočině s úžasným výhledem do divoké severské přírody. Jednoduchá minimalistická elegance nikdy neomrzí.

Terezie Benoni | 31. 08. 2022

Jednoduchá moderní dřevostavba stojí v malé osadě na dotek švédské divočiny. Na betonových základech architekti dům navrhli tak, aby dokonale zapadl do okolní krajiny a ladil nejen tvarem, ale také výběrem materiálů a barevným spektrem. Budova byla navržena do tvaru L tak, aby vytvořila kryté nádvoří s dřevěnou terasou, na kterou je možné volně vejít francouzskými okny z různých částí domu.

Galerie: Skandinávská dřevostavba
Mohlo by se vám líbit

Cedrová fasáda dodává stavbě šmrnc

Dům poskytuje rodině dokonalý luxus, přesto se nese v minimalistickém stylu. Stavbě dominují zvenčí tři základní materiály. Je to betonový základ, cedrová fasáda a černý ocelový rám. V jednom křídle domu je situovaná společná denní část. Na jednom prostoru je zde veliká kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. V druhém křídle jsou koupelny, hlavní ložnice a dva dětské pokoje. Každý z pokojů má vlastní francouzské okno, kterým je možné vejít do zahrady. 

Zdroj informací: Se svolením Eklund Stockholm New York, www.esny.se

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku