Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Starou špinavou půdu přetvořili na luxusní byt

Info ikona
Prostorný podkrovní byt

Nevyužitá půda nad starým bytovým domem postaveném na přelomu století, zela dlouhá desetiletí prázdnotou. Majitelé se pustili do rozsáhlé rekonstrukce a vytvořili zde prostorný byt se dvěma terasami.

Terezie Benoni | 2. 10. 2022

Střecha byla před pár lety opravená, a tak stačilo do stopadesátimetrového prostoru vestavět byt. Podařilo se zachovat některé dobové detaily a třešničkou na dortu jsou dvě terasy orientované na západ. Otevřené krovy dosahují výšky až 3,8 metru, a tak je vzniklý byt vzdušný. V samotném centru bytu je kuchyň, která není od ostatního obytného prostoru zcela oddělená. Jsou tu v současné době dvě ložnice, ale část obývacího pokoje by šla jednoduše oddělit a přebudovat na další dětský pokoj nebo pracovnu. Každá z ložnic má vlastní šatnu, v bytě jsou také dvě moderní koupelny.

Galerie: Prostorný podkrovní byt
Mohlo by se vám líbit

Klasický skandinávský design

Společné prostory v podkroví jsou otevřené a najdeme v nich obývací pokoj, jídelnu, ale také kuchyň, která je od ostatního prostoru částečně oddělená kuchyňským monolitem, ve kterém jsou skříňky i spotřebiče. Ačkoli je byt moderně zrekonstruovaný, nábytek byl vybraný v tradičním stylu. Nábytek je zcela nadčasový. Odkryté střešní trámy a dřevěná podlaha pomáhají k zútulnění prostoru, stejně jako stále funkční krb v obývacím pokoji.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku