Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Byt

Studentský byt v Poznani hraje moderním designem

Info ikona
Studentský byt v Poznani

Trendem při rekonstrukci bytů je maximálně otevřít obytný prostor. Tento byt ale musel jít jinou cestou, protože bylo potřeba vytvořit čtyři samostatné ložnice a společný prostor. Jak se podařilo problém vyřešit?

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 13. 04. 2021

Studentský nájemní byt najdeme v budově z 30. let v polské Poznani. Architekti Agnieszka Owsiany a Adam Wiercinski dostali za úkol interiér o ploše 83 metrů čtverečních elegantně rozdělit na čtyři samostatné ložnice a společný jídelní prostor a kuchyň. Z dlouhé chodby vejdete do jednotlivých ložnic, na jednom konci bytu je společná koupelna a toaleta, na druhém kuchyň a jídelna. Ačkoli se zdá plán jednoduchý, právě v tom je jeho síla. Efektní design poskytuje studentům potřebné soukromí. Architekti stáli před rozhodnutím, jestli jednotlivé místnosti zmenšit a vytvořit společný obývací pokoj. Raději se rozhodli pro větší ložnice s dostatečným úložným prostorem. Pro trávení společného času bohatě stačí jídelní kout s praktickými lavicemi a skládacími židlemi.

Moderní detaily i dobové prvky

Interiér je zařízený minimalisticky v lehce industriálním stylu. Každý ze studentů si tak může zařídit pokoj podle svého vlastního vkusu. Posuvné dveře pomáhají maximalizovat prostor. Při rekonstrukci se podařilo zachovat některé z původních prvků téměř stoletého bytu. Je zde původní dřevěná podlaha a nechybí repasovaná veliká okna. Díky tomu zůstal zachovaný původní nádech tohoto bytu. Detaily jako jsou čísla pokojů nebo gymnastický žebřík naopak příjemně osvěžují interiér a dodávají mu potřebnou hravost, která se studentským bytem dokonale ladí.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion