Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Třípokojový elegantní byt sází na klasiku

Info ikona
Vzdušný třípokojový byt

Konzervatismus nemusí znít pejorativně, ba naopak. Když se osvědčený design spolu s kvalitním provedením vezme za ten správný konec, vznikne zcela nadčasový interiér, kterému není co vytknout. Inspirujte se stockholmským bytem, který splňuje vše zmíněné.

Terezie Benoni | 6. 05. 2021

Stockholmský třípokojový byt není nikterak velký, jeho obytná plocha je 60,35 m², přesto díky šikovnému řešení působí dvakrát tak velkým dojmem. Tento pocit podtrhují také vysoké stropy a veliká okna, jak je typické pro stavby postavené na přelomu minulého století. Okna vedoucí do všech čtyř světových stran dotváří kouzelnou atmosféru městského bytu, kde si ale od okolního ruchu můžete odpočinout. Dobře vymyšlené úložné prostory jsou zaručeným receptem, jak si zařídit interiér tak, abyste si mohli dovolit jen ten nejnutnější nábytek a nechat místnosti maximálně vzdušné. A zejména u nevelkých bytů to platí dvojnásob. Právě tento interiér může být inspirací, kam úložné prostory situovat.

Galerie: Vzdušný třípokojový byt
Mohlo by se vám líbit

Jasně vymezené zóny

Při příchodu se ocitnete v hale, kde vaši pozornost ihned strhne červená sametová pohovka, která přímo vybízí k tomu si hned po příchodu usednout. Až z tohoto úhlu si všimnete bílých skříní sahajících až po strop. Slouží nejen jako botník, ale také jako skříň a místo pro ukládání sezónních věcí. Vedle pohovky jsou nenápadné dveře vedoucí do komory, která ukrývá vše, co má být v domácnosti skryté. Z haly můžete rovnou pokračovat do hlavního obytného prostoru. Je zde kuchyň, spojená s jídelnou a obývací pokoj. Moderní kuchyně je zcela minimalistická. Skříňky ve smetanovém tóny jsou bez jakýchkoli úchytek i bez zdobení. Pracovní dřevěná deska ladí s dřevěnými podlahami, i deskou masivního jídelního stolu. Skříňky zase korespondují s moderními platsovými židlemi. Minimalismus ale zůstává na hranici kuchyně a jídelny. V obývací části si zavzpomínáte na secesní historii budovy. Křesílka v zámeckém stylu, sametové sofa, stylový lustr i vybrané obrazy navozují romantizující atmosféru dávných časů. Toto kouzlo pokračuje i v hlavní ložnici, kde jsou původní a stále funkční kachlová pokojová kamna. Přímo z postele se můžete těšit pohledem na balkón, kde nechybí kávový stolek. V bytě je ještě jedna ložnice sloužící jako pokoj pro již odrostlé děti majitelů.

 

Zdroj: notar.se

Mohlo by se vám líbit