Přejít k hlavnímu obsahu
Inspirace

Vánoční DIY svícen ze skleniček

Adventní svícen

Jestli byste se rádi pozvolna naladili na vánoční vlnu, zkuste si podle našeho návodu letos vyrobit originální svícen. Nejlépe mu to sluší na okně, kde bude broušené sklo v denním světle zářit!

Anna Černotová | 30. 11. 2018

Broušené skleničky si vystavují babičky ve vitrínách v parádních pokojích a mladší generace nad nimi většinou ohrnují nos. Já jsem je dostala před pár lety od tchyně jako rodinný poklad a musím přiznat, že taky pijeme raději z jednoduchého, hladkého skla, které můžu dát do myčky. Když jsem ale přemýšlela nad adventním DIY, náhodou jsem popíjela víno zrovna z téhle broušené sklenky. Venku na trávě a stromech byla kouzelná bílá námraza a když se ve skleničce zaleskly poslední sluneční paprsky, došlo mi, jak je broušené sklo křehce krásné a jak moc připomíná led. Nápad na svícen pak už naskočil úplně sám. Pojďte se podívat, jak jsem ho vyráběla a uvidíte, že i vy to zvládnete raz dva.

PS: Hra s broušeným sklem mě dost bavila, a proto jsem si pro vás připravila ještě jeden návod – etažer na vánoční cukroví. Ale nejdřív vám dám trochu času, abyste si ho mohli v klidu napéct!